Bitcoin pôjde na 100 000 USD
Bitcoin pôjde na 100 000 USD

Bitcoin je aktuálne extrémne podhodnotený. Ukazuje nám to jeden z najznámejších, najlepších a zároveň najsledovanejších indikátorov na svete.

Tento model hovorí, že Bitcoin bude rasť?!

S2F indikátor bol naposledy v takto extrémne nízkej zóne ešte v roku 2011. Teraz by sa cena Bitcoinu mala pohybovať niekde na úrovni okolo 70 000 USD. Bitcoin sa sem ale zatiaľ ani nikdy nedostal, nie to ešte konsolidoval okolo tohto levelu. Jeho priemerná cena od začiatku roka je okolo 35 000 až 45 000 USD. To znamená, že aby sa Bitcoin dostal na priemerné hodnoty, musí prakticky okamžité urobiť 100 % zisk.

S2F_model_ukazuje_že_Bitcoin_je_podhodnotený
S2F model ukazuje, že Bitcoin je podhodnotený, zdroj: buybitcoinworldwide.com

V závere roka by cenový priemer na BTC mal byť takmer 100 000 USD. Dostane sa sem vôbec? To je otázka, na ktorú nikto nepozná odpoveď. Trochu nádeje nám dáva fakt, že whales opäť začínajú po menšej odmlke nakupovať. Na cene sa to ale prejavilo minimálne, respektíve vôbec.

O záujem zo strany whales sme informovali v tomto článku: Veľké krypto fondy po veľkom poklese opäť vo veľkom nakupujú kryptomeny – Značí to rast?

Stock_to_flow_deflection_bitcoin_je_šialene_bullish
Stock to flow deflection Bitcoin je šialene bullish, zdroj: glassnode.com

Podľa SF2 deflection indikátora Bitcoin nikdy v živote nebol takto nízko. Naposledy na približných hodnotách sa tento indikátor pohyboval ešte v roku 2011. Vtedy sa ale BTC ešte iba vyvíjal, takže hodnota mohla byť prakticky na hocijakej úrovni. Tento jav sa potenciálne môže javiť ako veľmi kvalitný signál na nákup, respektíve na rast. Práve keď trh je vyčerpaný z poklesu, sa najlepšie nakupuje.

StormGain

Prečítaj si aj: Analýza Ethereum a Vechain – Čaká nás vyvrcholenie konsolidácie?!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.