Je čas ísť na 100 000 $ !!! – tvrdí PlanB

0

Známy Twitterový účet PlanB (plán Bitcoin) publikoval analýzu, podľa ktorej prišiel čas, aby Bitcoin začal rapídne stúpať. Za posledných šesť mesiacov táto kryptomena zaznamenala rast z 3700 $ až na 12 500 $ a aktuálne sa obchoduje za 10 800 $. Tlak býkov podľa PlanB narastá a nový parabolický trend ho čoskoro dotlačí do šesťciferných čísel.

Táto predikcia vznikla porovnaním súčasného stavu s predchádzajúcimi parabolickými cyklami. Dôležitou udalosťou, ktorá má rozpútať nové rallye, je podľa PlanB halving. Ten sa na BTC sieti udial 11.5.2020. Bitcoin v minulosti začal výraznejšie rásť cca 100 dní po halvingu.

Bitcoin na začiatku parabolického trendu - Zdroj: PlanB Twitter
Bitcoin na začiatku parabolického trendu – Zdroj: PlanB Twitter

Mokrý sen fanúšikov krypotomien – Bitcoin za 100 000 $

Ako môžete vidieť na grafe, Bitcoin je aktuálne výrazne pod hodnotou, ktorú predikuje analytický model. To je však v poriadku, podobne to bolo po každom halvingu. Podľa predpovede by Bitcoin mohol dosiahnuť 100 000 $ do konca roka 2021.

Cena Bitcoinu v posledných týždňoch zaznamenala prvú výraznejšiu korekciu za pol roka a tvrdo otestovala support na 10 000 $. Ten nakoniec vydržal a všetky pokusy medveďov o jeho prelomenie boli neúspešné. Aj to je dôvod, prečo podľa PlanB prišiel čas na ďalšiu pumpu.

Je tu však aj ďalší scenár a nikto nechce, aby sa naplnil. Voláme ho maximálna nuda. Viac sa dočítate tu.

Venujte pozornosť bielym bodkám v grafe. Tie reprezentujú, ako ďaleko je Bitcoin od predikovanej hodnoty. Aktuálne sa nachádzajú na historicky najnižších hodnotách, čo naznačuje, že prišiel čas na ďalší vzostup.

Podobný názor má aj ďalší analytik – Crypto Michael, ktorý súčasný stav trhu prirovnáva k situácii z roku 2016 (teda rok pred najväčším parabolickým rastom). Podobne ako vtedy, aj teraz Bitcoin vytvára dlhé periódy konsolidácie, nasledované rýchlymi pohybmi smerom hore.

Podľa Michaela je toto zo strednedobého hľadiska bullish indícia a Bitcoin by mal (s prestávkami pokračovať v raste.

Takých predikcií sme videli veľa – Prečo je to teraz iné?

O potenciálnom pohybe Bitcoinu nad súčasné historické maximum a zopakovaní rastového posledného cyklu na tomto webe píšeme už dlho. Videli sme množstvo podobných predikcií, no v realite sa Bitcoin stále vracia na tie isté hodnoty.

Trpezlivosť ruže prináša. Nikto netvrdí, že sa Bitcoin dostane na nové ATH jedným rýchlym pohybom alebo kontinuálnym rastom. Táto kryptomena v posledných rokoch iba naberala momentum. Veľryby a po novom aj inštitúcie pomaly akumulovali kapitál a rôzne udalosti vo svete (napr. panika okolo koronavirusu) párkrát prekazili bullrun na trhu s kryptomenami.

Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje na krásnych 10 800 $. Ešte pred týždňom mu pritom ľudia predpovedali prepad na 6000 $. Bullish trend stále platí a pohyb nad súčasné high (12 500 $ v najbližších dvoch mesiacoch potvrdí správnosť týchto predikcií a zvýši pravdepodobnosť, že sa v roku 2021 skutočne dočkáme ďalšieho parabolického rastu.

Je podľa vás reálne, že Bitcoin na budúci rok dosiahne 100 000 $ ?

View Results

Loading ... Loading ...

Kde vidíte nové dlhodobé historické maximum pre Bitcoin?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako je na tom Bitocin z pohľadu technickej analýzy? prečítajte si postrehy nášho ekonóma Jaroslava:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Vyplnenie medzery zatiaľ odložené, ideme up?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre