Japonská SBI Group investuje do HW peňaženky.
Japonská SBI Group investuje do HW peňaženky. Zdroj: shutterstock.com/T.Schneider

Je zaujímavé, že z konzervatívneho Japonska prichádza veľa pozitívnych správ. Potvrdzuje to aj fakt, že japonská finančná skupina SBI (Strategic Business Innovator) Group pridala do svojho portfólia podiely v spoločnosti CoolBitX, Taiwanskom výrobcovi “Cold Walets”.

SBI group získala podiel v CoolBitX

SBI Holdings, divízia finančných služieb japonskej SBI Group, zverejnila získanie 40% vlastníckeho podielu výrobcu HW peňaženky, spoločnosti CoolBitX. Neodhalila ale presnú výšku investície.

HW peňaženka pre kryptomeny

HW peňaženka firmy CoolBitX vyzerá ako kreditná karta. Umožňuje zákazníkom bezpečne a pohodlne ukladať kryptomeny. Je kompatibilná s rôznymi smartfónmi, vrátane zariadení Android a telefónov iPhone. Spoločnosť bola založená v roku 2014 a sídli na Taiwane.

Viac o peňaženkách nájdete v tejto sekcii.

Skupina SBI Holdings zverejnila svoj zámer, využívať technológie CoolBitX aj pre riadenie rizík v rámci svojej spoločnosti vo viacerých oblastiach, vrátane obsluhy majetku zákazníka a na ďalšie zvýšenie bezpečnosti. Ochrana aktív zákazníka sa tak stala hlavnou prioritou.

Ďalšie investície a plány smerujú k rozvoju kryptomien

Japonská finančná skupina SBI sa stala hlavným investorom burzy bitFlyer, najväčšej a najlepšie financovanej kryptoburzy v Japonsku.

Koncom roka 2016 oznámila spustenie platformy na obchodovanie s kryptomenami. Stala by sa tak prvou kryptoburzou, ktorá by bola podporovaná veľkou bankou. Ako však bolo nedávno oznámené, odštartovanie burzy bolo odložené kvôli bezpečnostným problémom. Stalo sa tak napriek tomu, že Financial Services Agency, japonský finančný regulátor, dokončil registráciu koncom septembra 2017.

Spoločnosť tiež plánuje vydanie vlastnej digitálnej meny založenej na blockchaine. Bude priamo obchodovateľná s japonským jenom a prispôsobená na použitie v oblasti platieb a okamžitých P2P prevodov.

Spolupráca s Ripple

SBI Holdings začal pozoruhodnú spoluprácu so spoločnosťou Ripple. Pracujú spolu na spustení “SBI Ripple Asia”. Má urýchliť adopciu cezhraničných medzibankových platieb v reálnom čase, na báze blockchainu. Má sa používať vo viacerých krajinách ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie).

Záver

SBI je jeden z najstarších svetových finančných konglomerátov, ktorý umožnil už začiatkom roka 2016 investovať do Bitcoinu prostredníctvom svojej SBI Investment, na kryptomenovej burze Kraken. Je evidentné, že spoločnosť sa intenzívne venuje oblasti kryptomien, čo prináša pozitívne impulzy a inšpiráciu do tohoto vzrušujúceho sveta.

Takéto spoločnosti tlačia kryptomeny vpred. Verme, že ich bude čo najviac.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroje:
https://www.coindesk.com
https://www.ccn.com
https://www.reuters.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance