Bitcoin sa prehupol cez 10 000 $ – prehľad dnešných správ

Novinky Bitcoin sa prehupol cez 10 000 $
Bitcoin sa prehupol cez 10 000 $ Zdroj: shutterstock.com/leksiv
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin sa prehupol cez hranicu 10 000 $ – Kryptotrhy v zelených číslach – Tom Lee predpovedá ďalší rast pre BTC – Cena ťažby 1 BTC v Južnej Kórei je 26 000 USD – VISA obvinila burzu Coinbase z chybného zaúčtovania až 50 násobku transakcií – Dve najväčšie kryptofirmy v Japonsku sa spoja – Malajzia nebude regulovať kryptomeny – Bank of America podala najviac patentov spojených s kryptomenami.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

BTC, ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

Kryptotrhy koncom tohto týždňa aj naďalej vykazujú mierne rastúci trend  a cena Bitcoinu (BTC) sa dnes vyšplhala nad hranicu 10 000 dolárov. Všetkých desať najväčších altcoinov podľa údajov z Coinmarketcap.com taktiež rástlo. Celý článok v angličtine TU.

Tom Lee, jeden z najoptimistickejších propagátorov Bitcoinu, tvrdí, že Bitcoin opäť porastie. Do leta doženie stratu z poslednej veľkej korekcie a do konca roku dosiahne hranicu 25 000 dolárov. Bitcoin aktuálne bojuje o udržanie hranice 10 000 dolárov. Celý článok v angličtine TU.

26 000 dolárov stojí vyťaženie jedného Bitcoinu v Južnej Kórei – a vo Venezuele je to len 530 dolárov, podľa údajov zverejnených firmou Elite Fixtures. Celý článok v angličtine TU.

Burzy

VISA, jeden z najväčších operátorov platobných a kreditných kariet, práve oficiálne obvinila túto burzu Coinbase z pochybenia. Stalo sa to po technických problémoch, ktoré viedli k tomu, že burza Coinbase chybne zaúčtovala mnohým zákazníkom až na 50 násobok ich pôvodného nákupu. Celý článok v angličtine TU.

Regulácie

Japonsko je v súčasnej dobe najviac ústretovou krajinou na svete v oblasti kryptomien. V apríli minulého roku urobili z digitálnej meny zákonné platidlo a tešia sa slobodnému a neobmedzenému prostrediu pre obchodovanie s kryptomenami. Potvrdzuje sa tak, že cesta za prijatím virtuálnych mien je efektívny a štrukturovaný rámec regulácie. To sa ešte chystajú vylepšiť spojením dvoch popredných kryptospoločností v krajine. Celý článok v angličtine TU.

Ale niektoré iné vlády a centrálne banky považujú kryptomeny za masívnu hrozbu pre ich existenciu. Preto formulujú takzvané “kyslé” zákony, ktoré by ochromili rast  ekosystému kryptomien. Banka Negara, centrálna banka Malajzie, presadzuje demokratickejší prístup k regulácii kryptomien. Chce umožniť verejnosti rozhodnúť, ako najlepšie regulovať priemysel digitálnych mien. Banka jasne uviedla, že nebude kryptomeny ani zakazovať, ani uznávať. Celý článok v angličtine TU.

Biznis

Môže byť prekvapujúce, že v poslednom desaťročí spoločnosť, ktorá má viac kryptomenových patentov ako ktorákoľvek iná, je v mnohých očiach priam protiklad všetkých decentralizovaných mien – je to Bank of Amerika. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

 

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.