Island a Bitcoin
Island a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock,Ink Drop

Island je krajina, ktorá svojou prírodou a životnými podmienkami láka mnohých ľudí. Krajina je známa aj prijateľnými cenami elektrickej energie, ktoré do krajiny prilákali aj ťažobné spoločnosti, ktoré sa venujú ťažbe Bitcoinu.

Island a ťažba BTC

Krajina aktuálne bojuje s veľkým nedostatkom elektrickej energie. Hlavná energetická spoločnosť Landsvirkjun tak musela výrazne obmedziť niektorých zákazníkov, medzi ktorých patria aj ťažobné spoločnosti ťažiace Bitcoin. Rekordný dopyt po elektrickej energii a nízka hladina vodných nádrží majú podľa výkonnej viceprezidentky Tinny Traustadottirovej, najväčší vplyv na obmedzenia.

Mohlo by ťa zaujímať: Dočkáme sa oživenia ceny BTC začiatkom roka 2022? Trh musí najprv vychladnúť

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ťažba kryptomien sa na Islande celkovo teší pomerne vysokej popularite, ktorá je spôsobená najmä nízkymi nákladmi na ťažbu. Nízke náklady na energiu prilákali ťažobné spoločnosti ako napríklad Hive Blockchain Technologies Ltd., spoločnosť Genesis Mining Ltd. A Bitfury Holding BV. Od 7. decembra sa však všetky žiadosti o elektrickú energiu, ktoré sa týkajú ťažby kryptomien, zamietajú. Je teda otázne, ako sa proces ťažby Bitcoinu na Islande vyvinie.

Prečítaj si tiež: Najväčšia ruská banka má problémy s registráciou svojej platformy digitálnych aktív

Obmedzenia a zákazy ťažby kryptomien nie sú vôbec nezvyčajné. Za zmienku stojí Švédsko, kde sa stále viac ozývajú hlasy pre zákaz ťažby najmä pre splnenie záväzkov krajiny v oblasti klimatických zmien. Odhadovaná ročná spotreba Bitcoinu je na úrovni 143 TWh. Tento údaj je až 8-krát vyšší ako v prípade kombinovanej spotreby sociálnej siete Meta a spoločnosti Google, ktorá je 17 TWh.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance