Investuj do kryptomien jednoducho v niekoľkých krokoch – Návod ako na to

Titulky Ako nakúpiť bitcoin jednoducho
Ako nakúpiť bitcoin jednoducho. Zdroj: shutterstock.com/Iryna Budanova/Audio und werbung
BITmarkets BITmarkets

Zložitosť a celý proces odrádza veľa začiatočníkov nakupovať kryptomeny. V roku 2023 to dokážeš na burzách len na niekoľko kliknutí. Dokonca na burze Binance vieš niekoľko kryptomien, vrátane bitcoinu, nakúpiť úplne zadarmo. Ako na to, si ukážeme v niekoľkých krokoch.

Nakúp kryptomeny v 3 krokoch

  • Založenie účtu a overenie identity
  • Vklad peňazí na burzu
  • Nákup kryptomien

Celý proces nákupu kryptomien by ti mal na burze Binance zabrať do niekoľko minút. Môžeš si vybrať, či chceš následne urobiť vklad peňazí cez bankový prevod alebo kartu. V prípade bankového prevodu je nutné počkať na spracovanie transakcie bankou, ale poplatok je fixný, 1 euro bez ohľadu na výšku vkladu. U bankovej karty je presun peňazí okamžitý, ale s 1,8 % poplatkom s ohľadom na výšku transakcie. Môžeš si ale nastaviť trvalé bankové príkazy a každý mesiac na základe DCA nakupovať.

Založenie účtu a overenie identity

V prvom kroku si potrebuješ cez emailovú adresu založiť účet na burze Binance. Ak použiješ náš odkaz, získaš zľavu na obchodné poplatky pri nákupe kryptomien a 10 % zľavu na futures obchodovanie. Zároveň získaš 100 dolárový bonus.
Sponzorovaný obsah

 

Vytvorenie účtu na burze Binance

Vytvorenie účtu na burze Binance. Zdroj: binance.com

Účet si môžeš okrem založenia cez emailovú adresu a telefóne číslo, vytvoriť aj cez Google a Apple účet. Následne vyplníš heslo a na emailovú adresu ti príde overovací kód, ktorý zadáš. Po vytvorení účtu v ďalšom kroku musíš ísť do sekcie identifikácia.

Ako overiť identitu na Binance

Ako overiť identitu na Binance. Zdroj: binance.com

V sekcií overenia identity musíš poslať aspoň jeden, z nasledujúcich dokumentov: povolenie na pobyt, pas a občiansky preukaz. Nedá sa vylúčiť, že burza bude vyžadovať aj ďalší doklad, napríklad faktúru za elektrinu. Zároveň v prípade, ak sa chystáš vkladať peniaze cez bankový účet, tak si musíš pripraviť výpis z bankového účtu, ktorý bude nutné poslať pred prvým vkladom.

Vklad peňazí na burzu

Po úspešnom overení, ktoré obvykle prebehne do niekoľkých minút môžeme urobiť prvý vklad. Ak sa ti náhodou nedarilo overiť účet, môžeš napísať na oficiálny, Československý Facebook burzy Binance.

Vklad na burzu Binance

Vklad na burzu Binance. Zdroj: binance.com

Prejdeme do sekcie vklad cez banku. Môžeme si vybrať medzi bankovým SEPA vkladom, ktorý funguje v eurách, aj českých korunách. Výhodou vkladu cez bankovú kartu je, že peniaze sa ihneď pripíšu na účet. Ale s 1,8 % poplatkom, čo je pomerne vysoká čiastka. Preto výhodnejšie je poslať platbu cez bankový účet. Prevod sa zrealizuje obvykle do 2 dní a nakúpiť kryptomeny si môžeš za celú poslanú čiastku, pretože prevod je zdarma. Platíš iba bankový poplatok, ktorý je fixne stanovený na 1 euro bez ohľadu na výšku vkladu.

Nákup kryptomien s 0 % poplatkom

Či sa vklad potvrdil a peniaze ti prišli na účet burzy, si môžeš overiť v sekcii peňaženky. Obvykle trvá bankový prevod do 2 pracovní dni. Po vložení peňazí cez kartu uvidíš prostriedky hneď. Posledný krok je nakúpiť kryptomeny. Teraz sa presunieme do sekcie obchodovania. Posledný krok je nakúpenie kryptomien na burze Binance.

Ako nakúpiť kryptomeny na Binance

Ako nakúpiť kryptomeny na Binance. Zdroj: binance.com

  1. V sekcií párov si vyberieme kategóriu fiat mien a euro. Alebo môžeme rovno do vyhľadávania napísať napríklad EUR/BTC.
  2. Pokiaľ chceme nakúpiť za okamžitú cenu, tak je potrebné ísť do sekcie market. Alebo aj nákup za trhovú cenu. Ostatné funkcie sú už vhodné skôr pre profesionálnejších obchodníkov. Napríklad sa cez ne nakupuje za lacnejšiu cenu.
  3. Do sekcie total už iba zadáme, za koľko eur chceme kryptomeny nakúpiť.

Teraz by ste mali už mať nakúpené svoje vlastné kryptomeny. Ak máš akékoľvek otázky okolo nákupu, tak sa pridaj do našej Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom a zároveň sa tu môžeš pýtať akékoľvek otázky. Naši profesionáli ti odpovedia. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI