Inštitucionálny investori opäť stiahli investície z Bitcoinu čo nahráva Ethereu, ktorý naberá na sile.

0

Aktuálne nič nenasvedčuje tomu, že by sa Bitcoin obrátil a naskočil na býčiu vlnu. Bohužiaľ Bitcoin vypadol z pomyselného trojuholníka a neustále klesá. Čo nás čaká v najbližších dňoch je naozaj otázne.

Môže vás zaujímať: Bitcoin vypadol z triangla a opäť rýchlo klesá

Medvediemu trendu určitým podielom prispievajú aj inštitucionálny investori. V predchádzajúcom týždni stiahli z investičných produktov Bitcoin v rekordnej hodnote 141 miliónov USD. Podľa najnovšej správy analytickej spoločnosti CoinShares zo 7.júna bude odlev naďalej pokračovať a prudko rásť.

Toky kapitálu pre kryptografické investičné produkty. Zdroj: CoinShares
Toky kapitálu pre kryptografické investičné produkty. Zdroj: CoinShares

Inštitucionálny investori tento proces zopakovali po tom, čo Bitcoin zaznamenal historický prepad v dôsledku korekcie. V rozmedzí od 10. Do 16. mája bolo evidované stiahnutie 100 miliónov USD z rôznych kryptografických produktov.

Negatívne obdobie pre Bitcoin bolo potvrdené aj objemami obchodov, ktoré taktiež prudko klesajú. Prvý júnový týždeň bol z tohto hľadiska pomerne drastický, keďže celkové objemy obchodov klesli o 62% v porovnaní s májovým týždňovým priemerom.

Pohľad inštitucionálnych investorov na BTC má aktuálne jednoznačne medvedí charakter. Podľa spoločnosti CoinShares však odlev predstavuje menej ako desatinu prílevu v roku 2021:

“Odlev Bitcoinov z investičných produktov predstavuje aktuálne 8,3% čistých prílevov zaznamenaných v tomto roku a v porovnaní s rokom 2018 predstavujú zanedbateľnú hodnotu.”

Od začiatku roka 2021 zaznamenali produkty s Bitcoinom prísun viac ako 4,2 miliardy USD. Samotný Bitcoin tvorí až 65,9% celého kapitálu, ktorý je uzamknutý v krypto investičných produktoch.

Ethereum sa pomaly, ale isto blíži k Bitcoinu

Neustále klesajúci dopyt po BTC nahráva zvyšujúcemu sa záujmu o druhú najväčšiu kryptomenu Ethereum. ETH predstavuje viac ako 26,8% kombinovaných aktív, ktoré sú pod správou AUM. V predchádzajúcom týždni zaznamenal ETH prílev 33 miliónov USD do krypto investičných produktov.

Spoločnosť CoinShares uviedla aj ďalšie zaujímavé projekty, u ktorých je v poslednom období zvýšený záujem zo strany inštitucionálnych investorov. Ide najmä o Ripple (XRP) a investičné produkty Cardano (ADA). XRP dosiahlo prílev 7 miliónov USD, čo je najväčší týždenný prílev od apríla 2021. V prípade ADA bolo investovaných 4,5 milióna USD.

Podľa portálu CoinGecko bolo za posledných 24 hodín zobchodovaných 37,4 miliardy USD v prípade ETH. Len pre porovnanie, Bitcoin zaznamenal spracovanie obchodov “iba” vo výške 32,9 miliardy USD. Aj tento fakt potvrdzuje neustále rastúcu silu Etherea voči Bitcoinu!

TOP 3 kryptomeny na tento týždeň: BTC, ETH a BTT.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.