Inštitúcie majú záujem o kryptomeny
Inštitúcie majú záujem o kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/pixs4u/Billion Photos

Nie je žiadnym prekvapením, že vďaka krachujúcim bankám profitujú aktíva akými sú kryptomeny. Navyše, podľa správy Coinedition, najnovšie údaje od analytickej spoločnosti Lookonchain naznačujú, že o digitálne meny prejavili záujem aj veľké inštitúcie, ktoré do trhu nalievajú nemalé peniaze.

USDT v centre pozornosti

Spoločnosť Bastion Trading dostala z pokladnice viac ako 230 miliónov USDT, ktoré boli prevedené na Binance v priebehu jedného týždňa. Ďalším príkladom je inštitucionálna adresa 0x6B8F s 25 miliónmi USDT, ktoré boli presunuté na spoločnosť FalconX a následne na burzu Coinbase a Binance.

Táto správa prichádza bezprostredne po volatilnom období na trhu so stablecoinami, kedy expozícia Circle v hodnote 3,3 miliardy dolárov, v už skrachovanej banke SVB, spôsobila prepad USDC. Na túto udalosť reagovali držitelia stablecoinov presunom do USDT, ktorý ako jediný dokázal v tomto období narásť nad hodnotu 1 dolára. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Top stablecoiny strácajú paritu – pád USDC vyvoláva na kryptomenovom trhu paniku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Inštitúcie prejavujú záujem

Inštitucionálny záujem je jeden z hlavných ukazovateľov nárastu adopcie bitcoinu a kryptomien. Aj keď sa bitcoin odpútal od pozitívnej korelácie s akciami v priebehu posledných 2 rokov, existuje veľké prepojenie medzi oboma trhmi. Čím vyšší bude inštitucionálny dopyt, tým viac budú prepojené tradičné financie s digitálnymi menami.

To ale nestačí, pretože hlavnou prekážkou adopcie je vysoká volatilita, ktorú bohužiaľ inštitúcie nevyriešia. Okrem toho je trh ovládaný iba hŕstkou držiteľov, o čom sme vás informovali v článku Tomu neuveríte – Koľko bitcoinov má najväčšia peňaženka?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Bitcoin v čase písania článku pokračuje v rastúcom trende a dosahuje prvýkrát od posledného bullrunu dlhodobé vyššie maximum.

Mohlo by ťa zaujímať: Súčasný rast bitcoinu je údajne manipulovaný