Inflácia v USA prekvapila trhy. Toto nikto nečakal

  • Inflácia prekonala očakávania ekonómov.
  • Klesla viac než predpokladali.
Novinky Inflácia v USA prekvapila ekonómov
Inflácia v USA prekvapila ekonómov. Zdroj: shutterstock.com/RomanR
BITmarkets BITmarkets

Inflácia v USA sa v apríli mierne ochladila a bola slabšia, než sa očakávalo. Jadrová inflácia sa dokonca dostala na najnižšiu úroveň v tomto roku. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.

Index spotrebiteľských cien medzimesačne stúpol o 0,3 % a medziročne o 3,4 % po +0,4 %, respektíve +3,5 % v marci, uviedlo americké ministerstvo práce. Ekonómovia počítali s nárastom o 0,4 %, respektíve o 3,4 %.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Jadrová inflácia dopadla podľa očakávaní

Jadrový index spotrebiteľských cien, do ktorého sa nezapočítavajú volatilné ceny energií a potravín, sa medzimesačne zvýšil o 0,3 % a medziročne o 3,6 %, čo bolo v oboch prípadoch v súlade s prognózami analytikov.

Tempo rastu cien síce stále zostáva vysoko nad úrovňou, ktorá by signalizovala, že americká centrálna banka (Fed) čoskoro uvoľní menovú politiku, aktuálne údaje však napriek tomu zlepšili náladu na akciovom trhu v USA.