Indikátory, ktoré ukazujú silu trhu – Čo aktuálne naznačujú, sa niekomu nemusí páčiť!

Kategorie: Novinky
bitcoin
btc

Bitcoin aj napriek krátkodobému výstrelu z 10.12. nenabral dostatok sily na ďalší rast a pokračuje v bearish trende. Posledné hodiny sa obchoduje za približne 8 800 USD. Dokonca poobede zaznamenal BTC pokles až na 8 500 USD. Veľa analytikov očakáva ďalší pokles ceny a dokonca väčšina sa zhoduje na názore, že Bitcoin sa odrazí od 8 300 USD. Dokonca niektorí tvrdia, že najbližšie dni uvidíme BTC len za 7 100 USD.

Pozor na Moving Average

Bearish signál nám dáva aj indikátor MA, respektíve 200 moving average. Ide o indikátor, ktorý ukazuje priemernú cenu za posledné dni. Aktuálne sa nachádza BTC pod týmto indikátorom, čo znamená, že cena je na podpriemerných hodnotách. Treba si ale dávať pozor. Zatiaľ v histórii vždy, keď sme boli pod týmto priemerom, tak bol BTC bearish. Je potrebné preto počítať s ďalším možným bear marketom. Táto hodnota sa zatiaľ nepodarila preraziť a BTC sa nevie dostať späť do bullish zóny. 200 MA je aktuálne veľmi silná rezistencia, ktorú sa po niekoľkých pokusoch nepodarilo preraziť.

Aj keď BTC je pod MA 200 a je možné, že sa dostal opäť do bear marketu, tak na druhej strane tu máme posledné dni veľké množstvo pozitívnych správ. Hlavne z Číny o možnej zmene zákonov a regulácií alebo aj o zvyšujúcich sa objemoch a množstve používateľov na burze Bakkt, na ktorej obchodujú prevažne veľkí hráči s „big kapitálom“.

Fear & Greed Index; zdroj: Alternative.me

Fear and greed Index, čiže index strachu a chamtivosti sa aj napriek poklesu z minulého týždňa stále drží pomerne vysoko v neutrálnej zóne. Obvykle sa pri takýchto prepadoch zvykne nachádzať ukazovateľ oveľa nižšie.

Na BitMEX-e sa niečo chystá

Množstvo kontraktov a objem obchodov na BitMEXE posledné dni rastie, čo by mohlo naznačovať, že sa chystá veľký pohyb.

kontrakty na BitMEX-e; zdroj: Skew.com

Ďalším zaujímavým indikátorom môže byť aj graf objemov obchodov v porovnaní s cenou Bitcoinu. Treba podotknúť, že aktuálne objemy s porovnaním z roku 2017 sú zanedbateľné. Dokonca posledné dni sa objem obchodov dostal na niekoľkoročné najnižšie hodnoty. Môže to ale značiť „veľké ticho pred búrkou“. Už v minulosti sme mohli vidieť, že stačilo, aby BTC spravil pohyb o niekoľko tisíc USD za týždeň a traderi, nadšenci a hodleri šialene nakupovali vo Fomo markete. Nielen že krátkodobo, na týždeň, sa zvýšil objem obchodov, ale často aj na niekoľko mesiacov.

Čo čítať ďalej?

Bakkt prekonáva rekordy! – Veľké zmeny na platforme