[HOT NEWS] CoinMarketCap láka na arbitráže, realita je ale iná

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Obľúbený cointracker CoinMarketCap aktuálne čelí určitým problémom so zobrazovaním ceny Bitcoinu. Pri pohľade na obrázok nižšie, zobrazujúci aktuálne ceny BTC na jednotlivých burzách podľa CMC, by sa nejeden trader ponáhľal urobiť arbitráž. Má to však jeden háčik…

Už skôr sme vás informovali, že táto stránka nemusí byť na 100 % dôveryhodná a v inom článku sme vám ponúkli jej alternatívy. Avšak dnes sme zaznamenali určité nezrovnalosti, ktoré sa týkajú ako CMC, tak i ďalších podobných stránok (napr. coincall). Nižšie už môžete vidieť aktuálny screen z CMC.

Nejeden z nás by sa pri tomto pohľade vrhol na arbitráž. Rozdiel medzi cenou na Binance a Bitfinex je okolo 300 dolárov. Má to však háčik, na jednotlivých burzách nič o tom, že by sa u nich obchodoval BTC za cenu viac ako 7000 USD (resp. USDT), nevedia. Nižšie vidíte screen z burzy Binnance, kde sa Bitcoin aktuálne pohybuje okolo 6740 USDT. Chyba sa týka iba tetherových párov (BTC/USDT).

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Kytka.

Zdroje:
CoinMarketCap
Coincall
Binance
Kryptomagazín

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.