IBanking novej generácie - 61 Japonských bánk bude používať platobnú sieť Ripple.
IBanking novej generácie - 61 Japonských bánk bude používať platobnú sieť Ripple. Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Spoločnosť Ripple každú chvíľu oznamuje nové partnerstvá s ázijskými bankami a finančnými inštitúciami. Toto je však niečím výnimočné. 61 Japonských bánk sa spojilo a vyvinulo platobnú aplikáciu MoneyTap. Systém založený na Ripple blockchaine je skutočne platobný systém novej generácie.

Viac o spoločnosti Ripple nájdete v našom článku.

Instantné transakcie 24/7

money tap aplikacia

Aplikáciu podporuje konzorcium SBI Ripple Asia, ktoré momentálne pozostáva z 61 členov. Tí ovládajú 80% všetkých peňažných prevodov v Japonsku. K blockchain technológii sa tak čoskoro dostane väčšina obyvateľov krajiny.

Tí si budú užívať instantné transakcie a peniaze budú môcť posielať prakticky kedykoľvek. Ripple blockchain totiž na noc a na víkendy nevypína. Navyše, peniaze je možné posielať aj na telefónne číslo alebo na QR kód.

Súčasný platobný systém Zengin momentálne dovoľuje prevody peňazí od 8:30 do 15:30 a je zaťažený veľkými poplatkami.

Šéf SBI Ripple Asia Takashi Okita povedal:

“Toto dôveryhodné a spoľahlivé konzorcium odstráni trenie, ktoré vzniká pri bankových prevodoch a vytvorí rýchlejší, bezpečnejší a efektívnejší domáci platobný systém.”

Momentálne MoneyTap podporujú iba tri banky. Zvyšní členovia sa pridajú na jeseň 2018.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance