Hlúpi Bitcoin Cash mineri po hard-forku ťažia nesprávny chain

0

Bitcoin Cash prešiel včera (15.11.) hard-forkom, ktorý mal za cieľ optimalizovať funkcionalitu kryptomeny. Bohužiaľ, táto správa sa očividne nedostala ku všetkým ťažiarom tohto coinu a veľké percento po forku pokračovalo v miningu starého chainu. Zvyšok siete vyťažené bloky odmieta, no to niektorých ťažiarov očividne netrápi.

Na túto kurióznu situáciu upozornila stránka forkmonitor, ktorú spravuje výskumné oddelenie spoločnosti BitMEX.

Podľa forkmonitora nastalo vylepšenie Bitcoin Cash-u pri bloku č. 609136, ktorý už nový chain považuje za neplatný. Bohužiaľ, niektorí mineri si to nevšimli a stále pokračujú v ťažbe. Starý chain tak stihol narásť o ďalších 17 blokov.

Bcash mineri tak mrhajú zdrojmi, ktoré radšej mohli použiť na ťažbu pravého Bcash-u. Celkovo tak mohli mať o 225 BCH viac, čo je pri súčasných cenách približne 60 000 $.

TIP pre vás: VeChainu sa podarilo uzavrieť významné partnerstvo!

Čo prináša nové vylepšenie Bitcoin Cash-u?

Nie veľa. Ešte nedávno sa dokonca ani neočakávalo, že rozdelí sieť. Aj to je možno dôvod, prečo sa niektorí mineri neobťažovali aktualizovať svoj ťažobný softvér.

Nový Bitcoin Cash prichádza s malými zmenami pri tvorení konsenzu. Bohužiaľ, algoritmus ktorý riadiť obtiažnosť ťažby, sa aktualizácie nedočkal. Práve ten je tŕňom v oku mnohých minerov.

Podľa súčasných pravidiel sa obtiažnosť upravuje každých 144 blokov (teda cca každých 24 hodín). Niektorí ťažiari to využívajú. Spôsobujú fluktuácie hashratu a získavajú tak výhodu oproti minerom, ktorí ťažia Bitcoin Cash kontinuálne.

Čo čítať ďalej?

FED poslal do obehu doláre v hodnote 12,7 milióna BTC! – Bankám to ale nepomáha

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre