[Správy] Rozuzlenie BTC do konca novembra – Blockshow: Špekulácie stále ovláda blockchain – Akciové trhy sú prepálené

0

Bitcoin má za sebou ďalší prepad. Je to dôvod na obavy o vývoji ceny BTC? Predchádzajúce dni prebiehala konferencia Blockshow, kde prehovorili výrazné mená kryptomenového sveta. Experti v tejto oblasti sa zhodli, že kryptomeny sú stále v špekulatívnej bubline. Akciové trhy dosahujú nové ATH a vyzerá to, že pred sebou máme poriadny zostup.

Bitcoin pokračuje v poklese – kľúčové hranice

Bitcoin za posledných 20 dní zaznamenal prepad o takmer 20%. To zapadá do dlhodobého obrázka, ako sa vyvíja cena BTC. Tento pokles je konsolidáciou po parabolickom raste z 3 000 na 14 000 USD. Je teda možné považovať to za zdravý pohyb pre budúci trh.

BTC sa momentálne nachádza pod hranicou 200 day MA. To je všeobecne chápané ako negatívny indikátor pre budúci rast, síce to nie je tá najdôležitejšia hladina terajšieho trhu. Dôležitá je stúpajúca tendencia, ktorá je vyznačená zelenou líniou. Pri pohľade na vývoj ceny je jasné, že sa pomaly (ale isto) blížime k rozuzleniu dvoch protichodných tendencií. Jedna býčia (zelený) a jedna medvedia (modrý koridor).

Blockshow, [Správy] Rozuzlenie BTC do konca novembra – Blockshow: Špekulácie stále ovláda blockchain – Akciové trhy sú prepálenéDo konca novembra by sme mali mať jasno v tom, ktorá z dvoch tendencií bude tá silnejšia. Kritická úroveň ceny sa teraz pohybuje približne okolo 8 000 USD. Po prerazení tejto hodnoty by sa BTC nachádzal v ťažkej situácii a dalo by sa hovoriť o ďalšom bear markete.

Viac informácií – VeChain stále rastie! – Podarilo sa mu uzavrieť významné partnerstvo

Ako reálnejšiu by som videl situáciu, keď sa BTC do konca roka posunie smerom nahor, a tým sa potvrdí pokračujúca rastová tendencia. Fundamentálne správy zo sveta blockchainu stále veľmi dobré. Najmä inštitucionálny záujem vedie v strednodobom výhľade k optimizmu.

Blockshow: Kryptomeny sú stále špekuláciami

Na blockchainovej konferencii, Blockshow, sa zišli najvýznamnejšie mená kryptomenového sveta. Ku zhode došla väčšina predstaviteľov v kľúčových témach. Prvou z nich bola tzv. blockchain trilema.

Blockchainové projekty sa tak vždy musia rozhodovať medzi decentralizáciou a škálovateľnosťou. To môžeme ilustrovať na príkladoch BTC a EOS. EOS je síce rýchlejší ako BTC, ale zase trpí v rámci decentralizácie. EOS volených overovateľov, teda na konsenze na sieti sa tak môžu podieľať iba vybrané entity. Pri BTC sa na konsenze môže podieľať každý.

Viac informácií – Najznámejší portál faucetov FaucetHub končí! Rýchlo si vyberte všetky kryptomeny

Ďalší bod zhody našli účastníci miestnych panelových diskusií v tom, že kryptomeny sú stále špekulatívnou bublinou. 99% tokenov a ich ceny je postavených na špekulácii a nie na hodnote, ktorú majú priniesť spoločnosti. Mnoho startupov tak plytvá energiou na tvorbu a predaj tokenov namiesto toho, aby sa sústredili na vývoj reálnych riešení. povedal CEO VeChainu Sunny Lu.

Pozitívne slová zneli smerom k rozvoju infraštruktúry pre inštitúcie. Od služieb na držanie kryptomien po regulácie sa všetko vyvíja pomerne pozitívne. Môžeme sa tak tešiť na ďalšie a ďalšie inštitúcie, ktoré budú vďaka novým možnostiam vstupovať do priestoru.

Akcie hrozia výbuchom

Akciové trhy vykazujú symptómy prepálenia. S&P 500 je index 500 najväčších spoločností, ktorých akcie sa obchodujú na otvorenom trhu. Všeobecne je S&P 500 považovaný za dobrého reprezentanta sveta akciových trhov.

Index S&P 500 od poslednej krízy, ktorej dno sa datuje približne 10 rokov späť, získal takmer 360% a stále rastie, dosahuje nové ATH. Porovnávať S&P s BTC ide len veľmi ťažko. Kým BTC je novo vznikajúci druh majetkov a novátorská technológia, S&P má históriu takmer 100 rokov.

[caption id="attachment_33819" align="aligncenter" width="696"]Blockshow, [Správy] Rozuzlenie BTC do konca novembra – Blockshow: Špekulácie stále ovláda blockchain – Akciové trhy sú prepálené Propad při poslední krizi byl cca 50%. Dnes jsme o 360% výše a z větší výšky se padá nebezpečněji.[/caption]

Práve nárast 360% za 10 rokov je niečo, čo môže znepokojovať mnoho odborníkov. Ide totiž o úplne nevídaný rast a jeho rýchlosť je bezprecedentná. Úplne podobne, ako kryptomeny v špekulatívnej bubline, sa zdá, že aj akcie na tom môžu byť dosť rovnako. Budúca finančná kríza tak dopadne pravdepodobne veľmi tvrdo.

Čo čítať ďalej:

15.11.19 Technická analýza BTC/USD – Konec pracovního týdne opět v červených číslech

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre