Veľké kryptomeny sa spamätávajú, Bitcoin a Ethereum zaznamenali 6% nárast

Novinky Najziskovejšie kryptomeny roku 2018.
Najziskovejšie kryptomeny roku 2018. Zdroj: shutterstock.com/owlyowl
Kvakomat PC bannerOkazio mobil

Po zaznamenaní miernej korekcie 26. januára sa hlavné kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum a Cardano posilnili o viac ako 5%. Mena NEM, ktorá zaznamenala pokles vplyvom hacknutia peňaženky na japonskej burze CoinCheck (odcudzilo sa 530 miliónov dolárov), narástla v posledných hodinách o 5,6%.

Bitcoin a Ethereum

Keďže na konci decembra 2017 došlo ku výraznej korekcii, väčšina kryptomien sa nedokázala vrátiť späť na svoje najvyššie hodnoty. Bitcoin sa momentálne ešte stále nachádza v strate takmer 50% oproti jeho all-time-high (ATH), ktorý sa pohyboval okolo 19 000 dolárov. Meny ako Ripple a Bitcoin Cash sú na tom ešte horšie. Ich cena sa nachádza takmer o 70% nižšie ako ich ATH. Ripple zaznamenal obrovský prepad aj v rámci marketcap-u. V čase najvyšších hodnôt  (cca 4. január 2018) dosahoval trhovú kapitalizáciu takmer 150 miliárd dolárov, ktorá však následne klesla na približne 50 miliárd.

Cena Etherea, ktorého ATH dosiahla 1300 dolárov, sa aj napriek niekoľkým významným korekciám ustálila na hladine 1000 dolárov. Dnes už zaznamenáva nárast cez 6%. Ustálenú cenu Etherea môže mať za následok aj fakt, že poskytovateľ finančných služieb Stripe minulý týždeň poznamenal, že kvôli vysokým poplatkom a dlhým transakčným dobám Bitcoinu začal hľadať alternatívy na globálnom trhu s kryptomenami. Stripe pritom spomenul práve Ethereum, ako aj iné meny fungujúce na jeho protokole, napríklad OmiseGo. Ako uviedli:

“Poplatky už vzrástli na príliš vysokú úroveň. Pri bežnej transakcii s Bitcoinom je poplatok v desiatkach amerických dolárov, čo spôsobuje, že Bitcoinové transakcie sú drahé, ak nie drahšie ako medzi-bankové transakcie. Z tohto dôvodu sme u našich zákazníkov zaznamenali ochotu akceptovať pokles Bitcoinu. Ďalšou vecou je fakt, že spoločnosti, ktoré prijímajú Bitcoin na platforme Stripe, zaznamenávajú výrazný pokles ich príjmov z tejto kryptomeny. “

V súčasnosti sú poplatky v sieti Bitcoin nižšie ako 1 dolár, pretože objem denných transakcií sa za posledné týždne znížil. Keď sa však dopyt po tejto mene opäť zvýši, je pravdepodobné, že dôjde aj k nárastu poplatkov.

Poskytovatelia finančných služieb, akým je napríklad Stripe, sa domnievajú, že v krátkodobom horizonte by sa spoločnosti mohli strániť využívaniu Bitcoinu. Zamerať by sa tak mohli na iné alternatívne meny, ako je napríklad Ethereum. Práve prijatie Etherea maloobchodnými prevádzkami by mohlo byť hnacím motorom pre jeho strednodobý až dlhodobý nárast na hodnote.

Napriek tomu, že sieť Ethereum nebola primárne navrhnutá na spracovanie platieb, jej mena sa stala  populárnou medzi širokou komunitou používateľov digitálnych mien. Momentálne tak spracováva 7x viac transakcií ako Bitcoin, pričom  denný objem činí  1,4 milióna transakcií.

Ripple

Napriek oznámeniu spolupráce s takými spoločnosťami, ako je MoneyGram alebo hlavné juhokórejské banky sa mene Ripple nepodarilo skonsolidovať a naznačiť zvrátenie negatívneho vývoja ceny. Treba si však počkať do začiatku februára, kedy sa očakáva, že japonské a juhokórejské finančné inštitúcie začnú realizovať integráciu Ripple. Ak sa ukáže byť úspešná, bude to pozitívne odrážať vývoj jeho ceny. Ak nie, hodnota Ripple by mohla v krátkodobom horizonte naďalej klesať.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Tiež sledujte našu facebookovú stránku a nenechajte si ujsť najnovšie správy zo sveta kryptomien!

Mind of Pepe PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.