walking Telltale Games

Herné štúdio Telltale Games hlási comeback. Štúdio, ktoré vlani na jeseň ohlásilo koniec, chytá druhý dych. Projekt našiel nového vlastníka a ten má s ním veľké plány. Chystajú sa znova vydať svoje staršie tituly a samozrejme tiež začať pracovať na nových projektoch. Štúdio má za sebou hry, ako je The Walking Dead, Game of Thrones alebo Batman.

Vzostup a pád

Pôvodné štúdio Telltale Games bolo založené v roku 2004. Štúdio sa preslávilo hrami, ako je Bone: Out from Boneville CZ, Sam & Max Save the World, Wallace & Gromit’s Grand Adventures, Tales of Monkey Island a množstvom ďalších licencovaných sérií. Priekopníci na poli digitálnej distribúcie, interaktívneho filmu a epizodického modelu však v posledných rokoch čelili oprávnenej kritike kvôli stagnácii na poli game dizajnu aj použitej technológie. Telltale vlani v septembri prepustilo väčšinu zamestnancov a o mesiac neskôr potom nakoniec prestalo fungovať úplne. O prácu vtedy prišlo viac ako 250 ľudí.

Majiteľ nový, ale plány stále rovnaké

Spoločnosť môže dokonca pracovať aj s licencovanými značkami ako The Wolf Among Us a Batman. Súčasne sa snaží prilákať späť niektorých bývalých zamestnancov. To však bude problém, pretože vývojári si už našli prácu v iných štúdiách. Podiel v novej firme má aj spoločnosť Athlon Games, ktorá má súčasne fungovať ako vydavateľ a partner na poli distribúcie.

Mohlo by vás zaujímať: [TOP8] Ako sú na tom známe osobnosti a ich vzťah ku kryptomenám?

Neistá budúcnosť The Walking Dead a Stranger Things

Okrem hier ako je Puzzle Agent, pripadli novým majiteľom aj niektoré technológie po zrušenom štúdiu. V rozhovore sme sa však dozvedeli, že sa Netflixu vrátili práva na hru podľa Stranger Things, na ktorej pred svojím krachom Telltale pracovalo a práva na The Walking Dead. Avšak noví majitelia sa vyjadrili, že by práva na niektoré značky, ktoré im už nepatria, radi znovu zaregistrovali.

Remake starších hier

Staršie tituly boli v minulých mesiacoch sťahované z najrôznejších digitálnych distribučných platforiem a mali by sa tak dočkať nového spracovania.

„Stále tu existuje obrovské množstvo fanúšikov Telltale a to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre túto investíciu. Vieme, že je ťažké sledovať, ako vaše obľúbené hry miznú alebo sa nedočkajú svojho zaslúženého pokračovania. Ďakujeme preto všetkým za ich trpezlivosť a podporu“

– povedal jeden z riaditeľov Brian Waddle.

Spočiatku chce štúdio pôsobiť podľa svojich predstaviteľov v menšom rozsahu a zamerať sa na nástroj, technológie a dizajn. Chcú tiež zostať verní modelu, ktorý fungoval u predchádzajúceho majiteľa.

Čo čítať ďalej?

[Porovnanie] Oculus Quest alebo Rift? Nová generácia virtuálnej reality?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance