Hardwarová peňaženka nepomohla! Majiteľom Ledgeru ukradli 1,15 miliónov XRP

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Hardwarové peňaženky sa označujú za najbezpečnejší spôsob ukladania kryptomien. Tieto peňaženky nie sú pripojené na internet a tak by malo byť pre hackerov prakticky nemožné, získať od nich privátny kľúč. Samozrejme za predpokladu, že výrobca takejto peňaženky alebo majiteľ nespraví chybu.

SCAM ALERT – Prišiel vám e-mail od Ledgeru? Je to PODVOD!

Ľudia kvôli nezodpovednosti Ledgeru a vlastnej nepozornosti prichádzajú o svoje kryptomeny

A chybu v júli spravil Ledger. Hackeri objavili chybu v e-shope a ukradli e-mailové adresy a ďalšie osobné údaje zákazníkov. Tie teraz využívajú na phishing útoky. Majiteľom peňaženiek posielajú maily v ktorých sa z nich snažia vylákať seed.

O jednom takomto útoku sme informovali pred necelými dvoma týždňami. Scammeri strašili ľudí, že ich coiny nie sú v bezpečí a priložili link s návodom na inštaláciu softwaru do peňaženky. Týmto spôsobom už ľudí obrali o 1 150 000 XRP v celkovej hodnote cca 230 000 eur, tvrdí firma XRP Forensics. Kto vie, koľko ďalších kryptomien týmto spôsobom ukradli.

Hackeri majú v rukách aj telefónne čísla a ďalšie údaje o niektorých zákazníkoch

A čo je horšie, títo podvodníci majú podľa všetkého aj ďalšie údaje o zákazníkoch. Majiteľ Ledger peňaženky ohlásil, že mu prišla SMS správa s jeho plným menom a varovaním, že jeho mince nie sú v bezpečí a má si stiahnuť bezpečnostnú aktualizáciu.

V júlovom hacku databázy zákazníkov Ledgeru unikol viac než milión e-mailových adries a 9500 telefónnych čísel a ďalších osobných údajov. Dávajte si teda pozor a nenechajte sa oklamať. Phishing útok môže vyzerať veľmi presvedčivo.

Dávajte si na svoje coiny pozor. Bola by škoda ak by vám ich teraz niekto vyfúkol spopod nosa. Bitcoin robí neskutočné pohyby a určite ste v zisku tak to nepokašlite tým, že budete nepozorní. Bitcoin dnes dosiahol 16 000 $! Prečítajte si náš prehľad trhu:

PREHĽAD TRHU – Bitcoin za 16 000 $ a začína altcoin rallye

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre