Hard fork Vasil siete Cardano sa odkladá o mesiac!
Hard fork Vasil siete Cardano sa odkladá o mesiac! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Furkan Cubuk

Dlho očakávaný hard fork siete Cardano sa nakoniec odkladá. Informovala o tom blockchainová inžinierska firma Input Output Hong Kong (IOHK) stojaca za sieťou Cardano. IOHK uviedla, že hoci je to sklamanie pre mnohých investorov a fanúšikov blockchainu Cardano, cieľom je podniknúť kroky a opatrenia, aby sa zabezpečila implementácia hard forku Vasil.

V poslednej dobe sa na Twitteri šírili reči o tom, že vývojári pracujúci na hard forku Vasil čelia komplikáciám, ktoré posunú dátum realizácie tohto sieťového vylepšenia. Hoci boli najprv tieto tvrdenia predstaviteľmi Cardana vyvrátené, nakoniec sa ukázalo, že fámy boli pravdivé. Pôvodne sa mala veľká aktualizácia blockchainu Vasil skutočnosť 29. júna. Do siete mala priniesť vyšší výkon a lepšie možnosti inteligentných kontraktov, ako tvrdil vedúci projektu Charles Hoskinson.

Odklad o mesiac

Vedúci projektov IOHK Nigel Hemsley sa včera vo svojom blogu k posunu dátumu aktualizácie vyjadril, že hoci sú vývojári „extrémne blízko k dokončeniu hlavných prác,“ stále ostáva 7 chýb, ktoré je potrebné doladiť. Žiadna z nich však nepredstavuje vážny problém uistil Hemsley.

Práca na programe Vasil bola doteraz najzložitejším programom vývoja a integrácie, a to z viacerých hľadísk. Je to náročný proces, ktorý si vyžaduje nielen významnú prácu hlavných tímov, ale aj úzku koordináciu v rámci celého ekosystému,“ napísal v blogu Hemsley.

Dátum hard forku sa teda odkladá na budúci mesiac, konkrétne na posledný júlový týždeň. Hemsley v blogu tiež naráža na sklamanie investorov a fanúšikov. Ich kritika na seba nedala dlho čakať. Hemsley však upozorňuje, že cieľom je predovšetkým urobiť kvalitnú prácu.

Hard fork Vasil je najväčšou aktualizáciou siete Cardano od posledného septembrového hard forku s názvom Alonzo. Ten umožnil v sieti používať inteligentné zmluvy. V čase písania článku sa token ADA obchoduje za 0,47 dolára.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Cena plynu naďalej rastie, ako zareaguje naša vláda?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance