Hackeri vydierajú mesto Johannesburg – Pýtajú si výkupné v BTC

BITmarkets BITmarkets

Na hackerov si treba dávať pozor. Dobre navrhnutý ransomvér (vírus, ktorý si pýta výkupné) vás totiž môže pripraviť o tisícky eur. Veľkú lekciu dnes dostalo mesto Johannesburg, ktoré muselo vypnúť všetky svoje online systémy po tom, čo skupina hackerov infikovala sieť.

Niekoľkí zamestnanci mesta obdržali správu od hackerskej skupiny známej ako „Shadow Kill Hackers”. Tí mesto informovali, že sa niekoľkými spôsobmi dostali do počítačových systémov a podarilo sa im ukradnúť citlivé dáta. Heslá, históriu transakcií, osobné údaje…

Johannesburg tak preventívne na 24 hodín pozastavil všetky svoje online aktivity. Zaujímavé je, že stránka mesta (joburg.org) vás teraz presmeruje na rôzne podozrivo vyzerajúce weby.

Hackeri sľubujú, že všetko bude v poriadku, pokiaľ dostanú výkupné 4 BTC (momentálne takmer 30 000 $).

Ďalšie útoky v Južnej Afrike

Zdá sa, že Shadow Kill Hackers sa činia. Johannesburg totiž nie je ich jediný „úlovok”. Internet hlási, že podobné problémy má aj Standard Bank, Absa a tri ďalšie banky. Je vtipné, že aj tieto banky budú musieť zaplatiť výkupné v Bitcoinoch.

Tieto incidenty sa udiali tri mesiace po hacku spoločnosti City Power, ktorá dodávala elektrickú energiu do husto obývaných oblastí Južnej Afriky. Vtedy sa tiež k slovu dostal ransomvér a výkupné v Bitcoinoch.

Čo čítať ďalej?

Čo tak dnešnú analýzu altcoinov?

[ANALÝZA] XRP, RVN, BCPT – Na tieto altcoiny si dajte pozor!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: