Kryptomeny opäť rastú
Kryptomeny opäť rastú. Zdroj: shutterstock.com/Jin Odin

Pri pohľade na top 100 kryptomien podľa kapitalizácie začína trh znovu ožívať. Niektoré za posledných 7 dní narástli aj o 50 %. Na opačnej strane, iba zlomok je v negatívnych číslach, aj to iba v jednotkách percent. Najväčší akciový index S&P500 stratil od vyhlásenia zvyšovania úrokových sadzieb približne 4 %, čo je opačný vývoj ako na kryptomenovom trhu.

Kryptomeny posilnili, niektoré až o 50 %

Najvyšší pohyb posledné dni zažil Dogecoin, a to pre vyhlásenie Elona Muska o kúpe Twitteru. Za posledných 14 dní je Dogecoin v 100 % zisku.

Dogecoin a jeho cenový vývoj
Dogecoin a jeho cenový vývoj. Zdroj: tradingview.com

Ďalším skokanom týždňa je kryptomena Arweave, ktorá vyrástla o necelých 50 %, za ňou okrem Dogecoinu nasleduje Loopring s 43 % zhodnotením a OKB s 30 % zhodnotením. Bitcoin je iba v 2 % zisku a nový kapitál, ktorý sa prilial do trhu, smeroval posledné dni prevažne do altcoinov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Top kryptomeny za posledných 7 dni
Top kryptomeny za posledných 7 dni. Zdroj: coinmarketcap.com

Je toto koniec klesajúceho trendu?

Naďalej celý trh čaká skôr negatívne obdobie, keďže ceny energií by sa mali ďalej zvyšovať, čím riziko globálnej recesie je pomerne vysoké. Okrem toho FED zatiaľ plánuje pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb, čo vždy v minulosti malo za následok stagnáciu alebo poklesy na trhoch. Ak by kryptomenový trh začal rásť, bolo by to pomerne veľké prekvapenie. Preto aktuálne pohyby hore, prevažne altcoinov, môžu byť iba lokálneho charakteru.

Prečítaj si aj: Dosiahne Bitcoin 3-násobok ceny do mája 2024? Investor James Mullarney je tom presvedčený!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance