Graf na dnes: 160 % rast za pár hodín! Prečo token RAD rastie?
Graf na dnes: 160 % rast za pár hodín! Prečo token RAD rastie? Zdroj: shutterstock.com/Costello77

Kryptomenový trh spolu s akciami očakáva dnešnú správu o výške sadzieb, o ktorých má dnes rozhodnúť FED. Na trhu s kryptomenami sa Bitcoin pohybuje do strany a altcoiny zaznamenávajú mierne rasty. Medzi nimi však vyčnieva kryptomena Radicle (RAD), ktorá za pár hodín urobila parabolický rast o vyše 160 %. O aký projekt ide a aké sú dôvody rastu?

Radicle (RAD)

Podľa stránky Coinmarketcap je Radicle protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožňuje vývojárom spolupracovať decentralizovaným spôsobom peer-to-peer. Podobne ako na centralizovaných platformách na spoluprácu na kóde, ako sú GitHub a GitLab, môžu na ňom vývojári spolupracovať na tvorbe kódu a vytvárať DApps. To sa deje prostredníctvom peer-to-peer replikačného protokolu Radicle s názvom Radicle Link.

Protokol zároveň ponúka globálne decentralizované úložisko dát prostredníctvom svojej vrstvy peer-to-peer siete. Beta verzia Radicle bola spustená v novembri 2020 a podporovala operačné systémy MacOS a Linux. Vo februári 2021 Radicle vydal integráciu so sieťou Ethereum, ktorá predstavila systém inteligentných zmlúv, token a správu protokolu prostredníctvom Radicle DAO.

Radicle sa od svojich centralizovaných náprotivkov odlišuje tým, že ponúka globálnu sieť bez povolení, ktorá sa nespolieha na tretie strany a nemá centralizovaný bod zlyhania. Sieť tiež ponúka aj podporu NFT a používatelia môžu v sieti vytvárať, vydávať, obchodovať a spravovať NFT.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Celosvetový hospodársky rast sa opäť znižuje s rastúcim rozdelením sveta

Rast tokenu RAD

Token RAD narástol za necelých 24 hodín o viac ako 160 %. Oproti bežným objemom môžeme vidieť, že na burze Binance rapídne narástli objemy, ktoré cenu parabolicky vystrelili z 1,865 na 4,861 dolára. Napriek radosti komunity z rastu sme nezaznamenali fundamentálne príčiny, ktoré môžu objektívne stáť za rastom tokenu. Posledná správa z oficiálneho twitterového účtu spoločnosti je z júna, takže možno vylúčiť možnosť, že by šlo o ohlásenie novinky.

V takomto prípade je potrebné byť opatrní a zvážiť mieru rizika, či za rastom nie je len špekulácia veľrýb, ktoré úmyselne pohli s cenou a profitovali z dlhých pozícií. V čase písania článku sa token RAD obchoduje za 4 doláre. K dispozícii je na burzách Binance, Huobi či Crypto.com

Čítaj ďalej: Analytik Coin Bureau: SEC ohrozuje celý krypto-sektor, dno medvedieho trhu sme nedosiahli