Gibraltár zavedie reguláciu ICO
Gibraltár zavedie reguláciu ICO Zdroj: shutterstock.com/Ungrim

Gibraltárska vláda a Komisia pre finančné služby (GFSC) oznámili, že v nadchádzajúcich týždňoch vypracujú návrh zákona, ktorý bude regulovať ICO (inital coin offering).

Podľa správy, ktorú 9. februára priniesla agentúra Reuters, vládny predstavitelia tohto britského zámorského územia sa v návrhu zameriavajú na reguláciu, predaj a distribúciu tokenov. Ako tvrdia miestni zákonodarcovia, pôjde o prvý zákon týkajúci sa ICO na území tejto krajiny.

Dohľad zníži riziko

Sian Jones, člen poradcov GFSC, uviedol:

„Jedným z hlavných aspektov tohto nariadenia bude zavedenie koncepcie “oprávnených sponzorov”. Tí budú zodpovední za dodržiavanie pravidiel pri ICO a zároveň budú  zabezpečovať súlad opatrení proti finančným zločinom”.

Návrh zákona takisto zavedie pravidlá pri zverejňovaní inital coin offering. Tie budú vyžadovať, aby každý projekt poskytoval primerané, presné a vyvážené informácie všetkým investorom, ktorí sa rozhodnú tokeny touto cestou zakúpiť.

Enormný nárast inital coin offering

Podľa agentúry Reuters bolo v roku 2017 na celom svete vyzbieraných cez ICO viac ako 3,7 miliardy dolárov. V porovnaní s predošlým rokom, kedy sa vyzbieralo 100 miliónov, ide o značný nárast. Ešte v septembri minulého roku GFSC upozorňovalo obyvateľov Gibraltáru, aby boli pri tejto forme investovania nanajvýš opatrní. Niektoré kampane môžu mať totižto podľa vládnych predstaviteľov vysoko rizikový a špekulatívny charakter.

Prečítajte si aj ďalšie z našich článkov, kde sa dozviete, ako sa k inital coin offering stavajú ostatné krajiny na svete:

Čína má údajne zablokovať všetky webové stránky ponúkajúce ICO a kryptomeny
Švajčiarsko sa chce stať „kryptonárodom“ a podporovať ICO

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance