Generálny riaditeľ Circle o stablecoine USDC: „Naša spoločnosť má extrémnu finančnú silu“

Kategorie: Novinky
Stablecoin USDC
Stablecoin USDC. Zdroj: Shutterstock, moxumbic

Vo svete kryptomien sa po páde ekosystému Terra začali investori reálne obávať využívania stablecoinov. Ako je na tom aktuálne druhý najsilnejší stablecoin USDC?

Stablecoin USDC

Za týmto projektom stojí spoločnosť Circle. Na jej čele stojí generálny riaditeľ a zakladateľ Jeremy Allaire. Ten prednedávnom prostredníctvom svojho twitteru musel reagovať na šíriace sa fámy o tom, že by mal stablecoin USDC krachovať. Allaire sa tak zameral hlavne na transparentnosť, dôveru, interné audity a likviditu projektu.

V prípade investorov sa nie je čomu čudovať. Posledné týždne jednoducho spôsobili extrémny pokles dôvery voči stablecoinom. Podobne to vníma aj Allaire:

Je pochopiteľné, že sú niektorí používatelia paranoidní vzhľadom na históriu podvodníkov v oblasti kryptomien. Vždy sme sa snažili dodržiavať tie najvyššie štandardy, aké si môžeme dovoliť. To nám umožnilo spolupracovať s regulačnými orgánmi, špičkovými poisťovacími spoločnosťami a v neposlednom rade s poprednými finančnými inštitúciami.“

Prečítaj si tiež: Obavy z recesie narastajú, blíži sa júnová správa o zamestnanosti

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Fámy o krachu

Prečo sa teda objavujú správy o tom, že by stablecoin USDC krachoval? Allaire to uviedol na pravú mieru. Treba totiž pochopiť, že medzi rezervami USDC a skutočnými tokenmi USDC využívanými pri pôžičkách, je značný rozdiel. Rezervy USDC sú regulované, transparentné a mnohokrát overované regulačnými orgánmi.

Spoločnosť Circle je v najsilnejšej finančnej pozícii, v akej kedy bola, a budeme naďalej zvyšovať našu transparentnosť. Povzbudzujú nás aj novo vzniknuté regulačné rámce pre emitentov stablecoinov, ktoré by mali pomôcť ďalej zvýšiť dôveru v emitentov, ako je Circle,“ napísal Allaire.

Slová zakladateľa spoločnosti Circle pôsobia naozaj veľmi pozitívne. Ak sa bude projektu dariť aj naďalej, je možné, že sa USDC stane najsilnejším stablecoinom na trhu.

Čítaj ďalej: Experti predpovedajú pád Bitcoinu až na 10 000 dolárov