Francúzsko sa bude snažiť presvedčiť ostatné krajiny EÚ, aby prijali kryptoregulácie!

BITmarkets BITmarkets

Francúzsko sa pokúsi presvedčiť ostatné členské štáty EÚ, aby prijali podobné pravidlá pre kryptomeny, ako miestna vláda. Oznámil to francúzsky minister hospodárstva a financií – Bruno Le Maire.

“Navrhnem svojim európskym partnerom, aby sme vytvorili jednotný regulačný rámec pre krytpoaktíva, inšpirované francúzskymi skúsenosťami. Náš model je ten správny. “

– povedal Le Maire v Paríži na akcii venovanej blockchainovým technológiám.

Predpokladá sa, že nové predpisy budú priťahovať emitentov (vydavateľov kryptomien) a obchodníkov s kryptomenami do Francúzska, vďaka čomu budú mať legálny status a budú zdaňovať svoje zisky.

Podľa novo prijatého nariadenia budú musieť tí, ktorí operujú s krypotmenami (zmenárne, vydavatelia a pod.) požiadať o certifikáciu, ktorá by údajne umožňovala orgánom overiť, kto stojí za vydaním novej mince alebo obchodnej platformy, dohliadať na plány podnikov a pranie špinavých peňazí (AML).

Minulý týždeň prijalo Národné zhromaždenie Francúzska návrh zákona, ktorý umožňuje poisťovniam investovať do kryptomien bez obmedzenia objemu investícií. Môžu tiež ponúkať nové produkty ako kryptomenové životné poistenie, ako sme už skôr písali.

Záver

K takejto iniciatíve by sme sa, myslím, radi pridali. Dúfajme, že nezabudnú osloviť aj Českú alebo Slovenskú republiku. Je skvelé, že predstavitelia krajín ako je Francúzsko sa nechcú brániť pokroku!

Čo čítať ďalej?

Bitcoin zase prekonáva Nasdaq 100 a S&P 500! – Oplatí sa tento rok investovať do kryptomien?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.