Európa je blockchainová veľmoc – Malta vytvára nové zákony a Švajčiarsko aplikuje tie staré

Kvakomat PC bannerBitmarkets

Ako regulovať blockchain a kryptomeny? Tak na túto otázku hľadá odpoveď celý svet. Európa, aspoň zatiaľ, víťazí s rozvážnym prístupom a podporou inovácií.

Európa má vedúcu pozíciu

Európa sa naozaj stala centrom blockchainového vývoja. Existuje pre to hneď niekoľko dôvodov. Ako sa zdá, Európa víta inovácie s otvorenou náručou. Ak sa pozriete do Ameriky, tak mnohé správy indikujú zviazané ruky miestnych občanov vo vzťahu ku kryptomenám. Nielenže sú Američania často vylúčení zo všetkých ICOs a IEOs spolu s krajinami, ako je Irán či Severná Kórea, ale regulácie nie sú vrelé ani k vydávaniu kryptomien.

Najnovšie správy o kryptomenách: [Správy] Ako sa z Malty stal blockchain ostrov? • Najväčšia blockchain konferencia už čoskoro v Indii

Ázia, kde jasne dominuje Čína, má tiež často zviazané ruky. Najmä Čína je známa svojim nekompromisným prístupom ku kryptomenám. Občania Číny ich majú zakázané nakupovať. Vďaka lacnej elektrine je táto ázijská veľmoc lídrom v ťažobných operáciách, čo samozrejme vytvára nebezpečný precedens.

Afrika a Južná Amerika stále zaostávajú, a potom tu zostáva Európa. Tá je voči technologickému pokroku veľmi ústretová. V Nemecku si dobre vedie Nadácia IOTA, ktorá tu funguje podľa regulácií pre neziskové organizácie a získava tak aj podporu od miestnych rozvojových programov. Malta je azda najprívetivejším miestom pre kryptomeny, čo ukázalo aj presunutie Binance do tejto jurisdikcie. Malta a Cyprus si všeobecne vyslúžili veľkú obľubu v krypto priestore vďaka svojim ústretovým reguláciám.

Malta totiž schválila niekoľko zákonov, ktoré pomáhajú klasifikovať jednotlivé druhy kryptomien. Podľa toho následne spadajú do rôznych kategórií regulácií.

Švajčiarska cesta

Švajčiarsko na rozdiel od Malty zvolilo iný prístup. Na blockchain projekty v podstate aplikovali už existujúce zákony a regulácie. A zatiaľ sa zdá, že presne toto mnoho firiem, ktoré pôsobia v kryptopriestore, v skutočnosti chce.

Švajčiarsko ide odlišnou cestou, ktorá však tiež nesie svoje ovocie. Vďaka tomu sa práve do tejto krajiny presúvajú mnohé európske kryptoburzy. Exrates, Shapeshift či Trade.io operujú podľa švajčiarskych zákonov. A zdá sa, že tendenciou je presun kryptomenových búrz práve do Švajčiarska.

Analýzy cien altcoinov – Update cenovej analýzy – IOTA, ADA, NEO

To má hneď niekoľko dôvodov. Jeden z nich však vyčnieva nad ostatnými. Obzvlášť kryptomenové burzy majú problém s tým, že nevedia, čo ich vlastne čaká. Nemajú istotu toho, čo musia splniť a môže sa stať, že v budúcnosti príde rýchla vlna silných a neočakávaných regulácií. Vo Švajčiarsku jednoducho vedia, na čom sú.

Ako ústretová  krajina európskeho pôvodu sa tiež ukázalo Lichtenštajnsko. Očakávaná decentralizovaná burza NASH získavala financie pomocou ICO. A práve Lichtenštajnsko poskytlo zákonný rámec, ako vydať natívny token burzy. Vďaka tomu je token NEX podľa právnej regulácie zároveň cenným papierom. To poskytuje ochranu investorom. Európa je, ako sa zdá, nespochybniteľným vodcom v oblasti blockchainu.

Čo čítať ďalej:

CNBC: Bitcoin sa stáva bezpečným prístavom pre investorov

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.