EÚ nemusí reguláciami zabiť DeFi – Existujú aj lepšie riešenia

BitmarketsFreedum fighter mobil

V poslednej dobe často informujeme o pláne EÚ kompletne zregulovať kryptomeny. Cieľom je ochrániť konzumentov a investorov pred podvodmi. Európska Komisia nedávno zverejnila svoj prvý návrh regulácií, ktorá však tvrdo zasiahnu väčšinu projektov. Ak prejdú v súčasnej forme, väčšina DeFi odvetvia bude pre Európanov nedostupná. To je škoda, pretože z tohto nového sektora kryptomien v posledných rokoch vychádzajú najlepšie technológie.

Vzostup DeFi a nekompatibilné regulácie

Medzi úspešné DeFi projekty patria decentralizované zmenárne s vysokou likviditou (Uniswap, Curve Finance či Balancer), lending platformy (yearn.finance, Compound, Aave), decentralizované stablecoiny, ERC-20 varianty Bitcoinu a ďalšie.

Mimochodom, Bitcoin má na Ethereum blockchaine obrovský úspech. Kapitalizácia WBTC dnes dosiahla 1 miliardu dolárov!

Bola by škoda, ak by kvôli nedostatočnej expertíze Európskej Komisie v EÚ skončili tak perspektívne projekty. Jedno však musíme uznať, po tohtoročnom vzostupe DeFi je potrebná určitá miera dohľadu, aby sa zabránilo nelegálnym aktivitám.

DeFi potrebuje dohľad a nie zákazy – Predstavujeme AMLT Orákulum od Coinfirm

Objem peňazí uzamknutých v DeFi kontraktoch počas tohto roka vzrástol z $500 miliónov na viac než $10 miliárd a spolu s ním aj možnosti prania špinavých peňazí. Spoločnosť Coinfirm teda prišla s riešením. Vytvorila softvér, ktorý dokáže monitorovať DeFi a odhaliť podozrivé transakcie. Ich AMLT Orákulum funguje na Ethereum blockchaine.

Ide o technológiu, ktorá generuje správy a vyhodnotenia podobné tým, aké vytvárajú klasické centralizované burzy.

Nedávno sme zaznamenali hack burzy KuCoin. Hackerom sa podarilo ukradnúť viac než 200 miliónov dolárov v kryptomenách. Mohli použiť DeFi na prepratie týchto kryptomien. Podľa expertov to však neurobili, pretože im k tomu chýbali znalosti.

Ak sa však o niečo podobné nejaký hacker v budúcnosti pokúsi, jeho snaha môže byť pomocou AMLT Orákula okamžite odhalená. Ide o skvelý spôsob, ako vytvoriť dohľad nad DeFi a zbytočne nespomaľovať čo nezakazovať vývoj týchto revolučných technológií.

DeFi token YFI za posledný týždeň padol o 50%. Chcete vedieť prečo?

Triezvy pohľad na YFI – Prečo token od yearn.finance padol o 50% za týždeň?

txbKvakomat mobil