Technická analýza ETH ukazuje, že možný breakout je blízko. Koncom januára došlo k odmietnutiu na hranici 185 dolárov. Ale odvtedy sa Ethereu podarilo túto hranicu jemne prelomiť. Dnes je to tesne pod 1% a v čase písania tohto článku dosahuje ceny okolo 188 dolárov.
Býčie signály na obzore
Technická analýza ukazuje, že 50-dňový kĺzavý priemer je pripravený prekročiť 100-dňový kĺzavý priemer v dennom grafe ETH, čo je silný ukazovateľ pozitívnej cenovej dynamiky.
Naposledy sa to stalo v polovici februára 2019, Ethereum potom prudko stúplo o 180%. Od prekríženia až k vrcholu dosiahlo ETH asi 3 a pol mesiaca po udalosti cenu 363 dolárov. Potom však nasledoval silný zvrat, ktorý odštartoval medvedí kanál, ktorý je tu doteraz.
Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!
Ak by sa Ethereu podarilo prelomiť úroveň 200 dolárov, bude to dôvod na oslavy. Zatiaľ však vyhraté ešte nieje.
Fundament je silný ako nikdy pred tým
Fundamenty druhej najväčšej kryptomeny sú silnejšie než kedykoľvek pred tým. Mnohí analytici sa domnievajú, že Ethereum sa môže výrazne rásť, keď sa býkom konečne podarí medveďov dostať pod tlak a následnú kontrolu.
Ethereum will lead the bull market, exactly as it did in 2017.
— Wolf 🐺 (@IamCryptoWolf) February 3, 2020
Napríklad suma zamknutá v sieti DeFi dosiahla na prelome mesiaca historicky najvyššiu hodnotu. V súčasnosti sa pohybuje takmer na úrovni 900 miliónov dolárov. 1 miliarda dolárov sa v nasledujúcich mesiacoch zdá byť veľmi reálna.
DeFi je skratka pre decentralizované financovanie, čo je otvorený finančný ekosystém na decentralizované budovanie finančných nástrojov a služieb.
Mohlo by vás zaujímať: Top 5+5 – Najziskovejšie a najstratovejšie kryptomeny mesiaca
Jeho narastajúcu popularitu možno navyše považovať za ukazovateľ zmeny postojov k tradičným financiám. Čo z mnohých dôvodov, vrátane straty Deutsche Bank vo výške 5 miliárd EUR, ako aj prebiehajúceho QE, poukazuje na problémové odvetvie.
Ethereum 2.0 sa blíži
Čo sa týka ETH 2.0, vládne tu veľké nadšenie. Držitelia tokenov budú môcť zarábať pomocou ich ETH, ktoré držia. Minimálne požiadavky na vlastníctvo sú 32 ETH, ako aj technické aspekty, ktoré sú však pre mnohých ľudí odrádzajúce.
V nedávnom rozhovore Dave Rugendyke, zakladateľ Rocket Pool, ktorý poskytuje služby v oblasti ETH stakingu uviedol:
“To, čo robíme s Rocket Pool, je úplne nová vec, ktorú zatiaľ nikto iný nerobil. V zásade ide o vytváranie decentralizovaných sietí na pooling … Do Rocket Poolu môžete vkladať iba 1 ETH… V podstate funguje ako systém vytvárania zhody pre používateľov, ktorí chcú stake-ovať, ale nie prevádzkovať uzol.”
Pozrite si aj najnovšiu analýzu LTC
Analýza: LTC dosiahol 70 USD, ďalší cieľ je 100 USD – Za akých podmienok sa tam dostane?
Čo čítať ďalej?
Zdroj:
newsbtc.com