Ethereum padne o ďalších 30 %, predikujú analytici

  • Ethereum ETF pohne trhom.
  • Spočiatku však nie pozitívnym smerom.
  • Odborníci očakávajú pokles o 30 %.
Novinky Ethereum čaká masívny pokles
Ethereum čaká masívny pokles. Zdroj: shutterstock.com/Maxx-Studio
BITmarkets BITmarkets

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, čelí potenciálnemu poklesu ceny. Analytici ho časujú na obdobie po spustení burzovo obchodovaných fondov (ETF) súvisiacich s touto digitálnou menou. ETF predstavujú investičné nástroje, ktoré umožňujú investorom nakupovať akcie fondu, ktorý sleduje cenu konkrétneho aktíva, v tomto prípade Etherea.

Zatiaľ čo spustenie ETF prináša určité výhody, ako napríklad zlepšenú likviditu a prístupnosť pre širšiu verejnosť, môže tiež viesť k volatilite na trhu a krátkodobému poklesu ceny Etherea. 

Volatilita po spustení ETF

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by cena Etherea mohla po spustení ETF klesnúť, je zvýšená volatilita. Keď sa nový investičný produkt, ako je ETF, uvedie na trh, môže to spôsobiť výrazné pohyby cien v dôsledku zvýšeného objemu obchodovania. Investori môžu reagovať na nové možnosti obchodovania rôznymi spôsobmi, čo môže viesť k náhlym výkyvom cien.

Tento efekt bol pozorovaný aj pri spustení ETF pre iné aktíva, ako napríklad Bitcoin. V tomto prípade sa rovnako počiatočné nadšenie vystriedalo s následnou korekciou a volatilitou.

Bitcoin ETF

Pamätáme si predikcie, ako pôjde Bitcoin v krátkom čase na 100 000 dolárov, pretože iná možnosť neexistuje. Veľký príliv financií mal zapríčiniť takýto gigantický rast. Sme už takmer pol roka od spustenia ETF a Bitcoin koriguje späť k 60 000 dolárom. 

Spustenie ETF môže tiež ovplyvniť dynamiku ponuky a dopytu na trhu s Ethereom. ETF umožňujú tradičným investorom vstúpiť na trh s kryptomenami bez potreby priameho nákupu Etherea. To môže viesť k dočasnému poklesu dopytu po samotnej kryptomene. Tu sa však sústredíme predovšetkým na dlhodobejší a strednodobý horizont, čo je podstatne odlišné ako krátkodobé výkyvy.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Ethereum dlhodobo pozitívne

Ak ETF drží značné množstvo Etherea, môže to ovplyvniť jeho dostupnosť na trhu a spôsobiť výkyvy cien v závislosti od toho, ako fondy nakupujú alebo predávajú svoje podiely. Vytvorí sa nedostatok, ktorý obchodníci tradične vyriešia zvýšením cien. Podstatný je tu však horizont, v ktorom dané veci analyzujeme.

Napriek potenciálnym krátkodobým poklesom ceny môže spustenie ETF priniesť dlhodobé výhody pre Ethereum. ETF zvyšujú prístupnosť Etherea pre širokú verejnosť, čo môže podporiť jeho adopciu a zvýšiť záujem investorov. Dlhodobé držanie a väčšia stabilita trhu môžu v konečnom dôsledku prispieť k rastu ceny Etherea. Okrem toho, regulované produkty ako ETF môžu posilniť dôveru investorov v kryptomeny a následne aj prilákať inštitucionálnych investorov, ktorí doteraz váhali so vstupom na trh.

Spustenie ETF súvisiacich s Ethereom môže krátkodobo viesť k poklesu ceny tejto kryptomeny v dôsledku zvýšenej volatility a zmien v dynamike ponuky a dopytu. Avšak, dlhodobé výhody, ako je zlepšená prístupnosť a zvýšená dôvera investorov, môžu podporiť stabilný rast ceny Etherea v budúcnosti.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.