sushiswap exit scam

Ethereum v roku 2020 a na začiatku tohto roka významne benefitovalo z DeFi boomu. Vzostup projektov založených na ETH smart kontraktoch spôsobil presun veľkého percenta mincí do týchto decentralizovaných finančných aplikácií. Monopol Etherea však pomaly končí. Blockchain tejto kryptomeny je už mesiace zasekaný a za jeho používanie je potrebné platiť vysoké poplatky.

I keď, už to nie je také hrozné. Vid: Korekcia Ethereu v niečom pomohla! Poplatky za transakcie výrazne klesli

SushiSwap vytvára mosty medzi blockchainami

DeFi projekty na iných chainoch tak majú veľkú výhodu. Jedným príkladom za všetky je PancakeSwap. DEX na Binance Smart Chaine, ktorý dosahuje miliardové obchodné objemy. Už dlhšiu dobu sa teda hovorí o možnom odchode niektorých DeFi projektov z Etherea.

Niečo také dnes spravila komunita decentralizovanej burzy SushiSwap, keď spustila smart kontrakty na ďalších piatich chainoch. SusniSwap tak po novom funguje na týchto sieťach:

  • Ethereum (to sa nezmenilo)
  • xDai
  • Moonbeam Network
  • Binance Smart Chain
  • Polygon (predtým známy ako Matic)
  • Fantom

SushiSwap tiež plánuje naportovať svoje smart kontrakty na Optimism a Solana chainy. CTO DEXu Joseph Delong to dnes oznámil na Twitteri

SushiSwap tak konečne v niečom predbehol svojho najväčšieho konkurenta, od ktorého okopíroval celú technológiu – burzu Uniswap. Prechod na viac chainov dáva SushiSwapu konkurenčnú výhodu. Celý DEX je vďaka tomu rýchlejší a prístupnejší väčšiemu počtu ľudí.

Joseph Delong poznamenal, že tento trend bude nasledovať viacero projektov. FUngovanie na viacerých chainoch naraz totiž má obrovské výhody. Tou hlavnou je samozrejme spomínané znižovanie poplatkov za používanie smart-kontraktov. Naportovať projekt na ďalšie chainy je podľa neho relatívne jednoduchá záležitosť a než sa dokončia Layer-2 škálovacie riešenia, tak prakticky neexistuje iná alternatíva.

Konkurencia sa na Ethereum rýchlo doťahuje: MARY hard-fork spustený! Cardano ADA sa stáva multi-asset chainom

Ďalšie ETH DeFi pripravujú prechod na multichain

Aj DEX Balancer, ktorý sa zameriava na obchodovanie a arbitráž stablecoinov, plánuje podobný prechod. Dnes vyšlo oznámenie, že pracuje s tímom projektu Parity na portovaní svojich smart-kontraktov na Moonbeam Network.

Moonbeam funguje na technológii Polkadot a ponúka systém kompatibilný s Ethereom. Vývojárom tak ponúka možnosť relatívne jednoducho stavať decentralizované aplikácie na oboch chainoch.

Takmer každý DeFi projekt má aj svoj token, ktorý je voľne obchodovateľný na burzách. Ak chcete nakupovať UNI, SUSHI, či iné mince, všetky nájdete na burze Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate navyše zľavu 5% na obchodné poplatky.