Ethereum

Ethereum Foundation rozdáva peniaze! Snaží sa tak posilniť ekosystém

Vitalik Buterin nedávno priznal, že v roku 2018 predal Ethereum za skutočne rozprávkovú cenu. Ethereum Foundation však predala ešte o 500 $ vyššie! Pre tieto peniaze však dlhodobo hľadá dobré využitia. Aj vďaka nim tu dnes máme mega úspešný DeFi ekosystém, finišuje vývoj ETH 2.0, 2nd layer škálovanie a popularita platformy nikdy nebola väčšia.

Ethereum Foundation na svojom blogu oznámila, že rozdáva granty v celkovej hodnote
3 884 000 dolárov. Peniaze sa prerozdelia medzi 28 firiem. Väčšina pôjde samozrejme na softwarový vývoj. Okrem spomínaných kategórií ETH 2.0 a 2nd layer scaling sa podporí aj tímy, ktoré sa zaoberajú zero-knowledge dôkazmi (tento vývoj podporí anonymitu na platforme), kryptografiou, ale aj vzdelávacie či komunitné projekty.

Medzi firmy, ktoré dostali podporu od Eth. Foundation patrí poradenská a vzdelávacia spoločnosť Akomba Labs a Beacon Fuzz, ktorý sa zameriava na hľadanie bugov a chýb v zdrojovom kóde smart kontraktov.

Oznámenie grantov prichádza mesiac po tom, čo Ethereum Foundation oznámila, že buduje dedikovaný bezpečnostný tím. Ten sa zameria výhradne na Ethereum 2.0 a bezpečnosť siete novej generácie.

A bezpečnosti by sa mali venovať nové DeFi projekty. Väčšinou ide o kópie Uniswapu či YFI, ktoré ponúkajú väčšie odmeny a snažia sa tak prilákať investorov. Jeden projekt však vďaka bugu stratil všetko vyzbierané Ethereum! Celý príbeh nájdete tu:

Jackpot! 125 000% zisk kvôli bugu v DeFi protokole

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance