Môže Bitcoin zachrániť svet?
Môže Bitcoin zachrániť svet? Zdroj: Shutterstock.com/Inna Reznik

Svet sa ocitol v situácii, ktorá tu nebola posledných 40 rokov. Ekonomika čelí obrovskej výzve a najväčšie následky pociťujú obyčajní ľudia. V dôsledku energetickej krízy si totiž musia siahať čoraz hlbšie do peňaženky. Mohol by byť Bitcoin záchrannou pákou?

Neproduktívna trieda tlačí svet do záhuby

Väčšina analytikov, ekonómov a politikov sa zhoduje v očakávaní, že je pred nami náročná zima. Štáty sú súčasnou situáciou zaskočené, keďže sa ukazuje, že nás dôsledky krízy postihnú skôr. Analytici však začínajú upozorňovať na jeden veľmi dôležitý faktor, o ktorom sa doteraz príliš nehovorilo. Európske krajiny začínajú čeliť problémom s dostupnou maržou. Tento faktor úzko súvisí s masívnym zdražovaním cien v energetike.

Krajinám údajne celkovo chýba 1,5 triliónu amerických dolárov. A to sme stále iba v druhej polovici roku 2022. Budúci rok má byť ešte omnoho horší. Na tento fakt upozornil na Twitteri známy ekonóm Christophe Barraud. Európska centrálna banka bude musieť pre záchranu energetického priemyslu začať masívne tlačiť ďalšie peniaze, ktoré sa dostanú do obehu. Európa bojuje proti inflácii, no týmto krokom situáciu iba zhorší.

Novo zvolená premiérka Spojeného kráľovstva Liz Trussová sa rozhodla pre podobnú cestu. Je ochotná v boji proti zdražovaniu rozdeliť až 170 miliárd libier, čo predstavuje viac ako 5 % HDP krajiny. Laická verejnosť môže tento krok považovať za správny postup, ako zastaviť energetických gigantov. Opak je však pravdou.

Je čoraz náročnejšie dodávať krajinám komodity ako plyn či ropu, čo následne súvisí aj v výrobou elektriny. To je ten hlavný problém, prečo sa ceny dostávajú na maximá. Tlač peňazí tak len zhorší schopnosť výrobcov dodávať svoj tovar na trh.

Prečítaj si tiež: Udalosť týždňa: Európska centrálna banka zvýšila sadzby o historickú úroveň

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Môže Bitcoin zachrániť svetovú ekonomiku?

Všetko nasvedčuje tomu, že budeme svedkami hyperinflačného kolapsu. Pokračovanie európskej menovej politiky neprináša žiadne rozumné riešenia či východisko. Ľudia strácajú trpezlivosť. Energetickí producenti môžu v súčasnej situácii veľmi rýchlo zbankrotovať a tento stav následne môže spustiť domino efekt. Ako teda vyriešiť tento problém?

Ľudstvo musí prijať formu peňazí, ktorú nie je možné centralizovať, ovládať a, samozrejme, aj korumpovať. Ideálnym nástrojom môže byť Bitcoin. Podľa niektorých je riešením BTC. Ak by sa stal rezervnou menou, v tom momente by sa na trhoch opäť objavila cenotvorba, ktorá umožní správnu alokáciu kapitálu. Tento scenár je však vysoko nepravdepodobný a nikto reálne nevie, ako by to vyzeralo v praxi.

Čítaj ďalej: Euro na 20-ročnom minime. Prečo má nižšiu hodnotu ako dolár?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance