Elon Musk nedávno vyzval verejnosť na presun peňazí z bankových účtov, keďže identifikoval značnú medzeru v úrokových sadzbách, ktorú sformovalo ministerstvo financií USA a Americká centrálna banka (FED). Podľa správy News Bitcoin je údajne len otázka času, kedy si to ľudia uvedomia.
Elon Musk vyzýva k výberu peňazí z bankových účtov
Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX, reagoval na tweet od používateľa „unusual_whales”, týkajúci sa možného obmedzenia práva vytiahnuť si peniaze z amerického bankového sektora. Americké ministerstvo financií a Federálny rezervný systém totiž môžu objemy výberov ovplyvňovať.
They’ve created a massive gap between money market account (Treasury Bill) interest rates at ~4.5% and bank account interest rates at <1%.
That’s a massive incentive to move money out of bank accounts!
— Elon Musk (@elonmusk) May 8, 2023
Priepasť nastala medzi účtami peňažného trhu so sadzbami približne 4,5 % a bankovými účtami so sadzbou nižšou ako 1 %. Preto nemá zmysel držať peniaze na bankovom účte namiesto účtu peňažného trhu (pokladničné poukážky). Zatiaľ čo ľudia vkladajú do bežných účtov peniaze bez zhodnotenia, banky na nich zarábajú 5 % cez pokladničné poukážky.
najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Dolár ako zbraň v ére sankcií
Elon Musk nedávno varoval, že dolár sa používa ako zbraň v novej ére sankcií. Je to údajne hlavný dôvod dedolarizácie v krajinách, ktoré sa snažia odpútať od závislosti globálnej rezervnej meny. Sankciovanie totiž vzbudilo obavy v krajinách, ktoré sú od dolára závislé. Ako odstrašujúci príklad slúži Rusko, ktorého dolárové rezervy boli po vypuknutí vojnového konfliktu zmrazené.
Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.
Kríza likvidity pravdepodobne nevznikne len tak ľahko, keďže niektoré banky sú také veľké, že FED nedovolí ich zlyhanie. Po krachu First Republic sme ale boli svedkami 3 zo 4 najväčších bankových krachov v USA, len v priebehu 2 mesiacov.
FED sa bude snažiť stimulovať bankový sektor s cieľom zabezpečiť stabilitu. Na druhej strane, tlačenie nových peňazí spôsobí ďalší nárast inflácie, ktorá v USA klesla na 5 %.
Mohlo by ťa zaujímať: Raj pre tvorcov obsahu? Elon Musk zásadne zmení Twitter