Najlepšie ekologické kryptomeny
Najlepšie ekologické kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Ink Drop

Pokiaľ vám záleží na ekológii a zároveň sa radíte medzi súčasných či budúcich investorov do kryptomien, potom vás určite bude zaujímať aj to, ktoré kryptomeny sú najviac šetrné k životnému prostrediu. Z vedeckého hľadiska sa na túto otázku sústreďuje čoraz viac obchodníkov, ktorí majú o ekologické kryptomeny záujem.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

V posledných rokoch sa vplyv kryptomien na životné prostredie výrazne zmenšil. Stalo sa to v dôsledku vývoja a úspechu mnohých alternatív bitcoinov , takzvaných „altcoinov“, ktoré nie sú závislé od ťažby alebo spotrebujú menej elektriny, čo zapríčinilo aj nárast trhovej kapitalizácie kryptomien.

V tejto recenzii sa sústredíme na najlepšie ekologické kryptomeny, do ktorých môžete investovať práve teraz.

Dash 2 Trade (D2T) – Populárna ekologická kryptomena v predpredaji

IMPT – Nový projekt zameraný na pomoc pri riešení klimatickej krízy

Tamadoge – Nový ekologický projekt reťazca Ethereum

CalvariaVirtuálny svet, ktorý šetrí životné prostredie

Vyššie uvedené kryptomeny sú všetky aktuálne v predpredaji a považujú sa za najlepšie zelené kryptomeny na trhu.

Recenzia najlepších ekologických kryptomien na investovanie

Teraz si podrobne popíšeme potenciál nákupu a investovania do jednotlivých kryptomien a ich vplyvu na životné prostredie.

Dash 2 Trade (D2T) – Populárna ekologická kryptomena v predpredaji

V súčasnosti túto kryptomenu považujeme za tú najlepšiu kryptomenu na investovanie. Dash 2 Trade je vzrušujúci nový kryptoprojekt. D2T je token ERC-20, ktorý nenesie žiadnu daň z obratu a Dash 2 Trade bol navrhnutý tak, aby svojim používateľom – obchodníkom a investorom – ponúkal širokú škálu nástrojov a prehľadov, ktoré im pomôžu dosiahnuť vyššiu ziskovosť.

Obchodníci majú prístup k profesionálnym technickým indikátorom, automatizovaným obchodným API, backtesterovi a dokonca aj k obchodným súťažiam, ktoré im pomôžu. Dash 2 Trade predpredaj bol úspešne ukončený 11. januára a vyzbieral viac ako 15 miliónov eur.

Keď obchodníci kúpia tokeny D2T, získajú prístup k platforme Dash 2 Trade prostredníctvom mesačného predplatného. Dash 2 Trade podporuje obchodníkov poskytovaním nástrojov, ako je tvorca stratégie a backtester, obchodné signály a ďalšie funkcie.

Tieto nástroje fungujú ruka v ruke, aby pomohli obchodníkom objaviť najziskovejšiu stratégiu a otestovať ju. Obchodníci môžu tiež začleniť technické indikátory a API na automatické obchodovanie, ktoré poskytuje platforma. Funkcia rizikového profilovania pomáha obchodníkom s lepším rozhodovaním a analýza v reťazci pomáha obchodníkom študovať peňaženky.

Obchodníci majú tiež prístup k sociálnym funkciám, ako sú skupiny len pre členov, aby mohli diskutovať o prehľadoch, obchodných súťažiach, funkciách kopírovania obchodovania a akadémii Learn to Earn, ktorá im pomôže naučiť sa pokročilé obchodné techniky.

IMPT – Nový projekt zameraný na pomoc pri riešení klimatickej krízy

Ak chcete zosúladiť svoje investície s morálnymi zásadami a zelenými presvedčeniami, IMPT token by mohol byť tým pravým pre vás. Investovaním do IMPT Tokenu sa stanete súčasťou veľkého ekosystému, ktorý spája sociálne zodpovedné postupy s firmami a jednotlivcami, ktorí chcú znížiť svoju uhlíkovú stopu. Hlavným poslaním je znížiť rýchlosť zvyšovania globálneho otepľovania, zmierniť klimatickú krízu a znížiť povrchovú teplotu Zeme.

Kvôli obrovskému množstvu počítačového výkonu a energie, ktoré sú potrebné na spustenie a spracovanie transakcií, bolo niekoľko kryptomien označených ako škodlivé pre životné prostredie. Celý obchodný model jedného nového kryptoprojektu však nemá byť iba šetrný k životnému prostrediu, ale aktívne prispievať k riešeniu klimatickej krízy.

IMPT spolupracuje s viac ako 10 000 celosvetovo uznávanými značkami a organizáciami, vrátane spoločností Microsoft, LEGO a GameStop, aby pomohla ľuďom a korporáciám kompenzovať ich uhlíkovú stopu pri nákupe.

Nehnuteľnosť práve uzavrela bezprecedentný predpredaj, ktorý zaznamenal investíciu viac ako 20 miliónov dolárov a v súčasnosti je kótovaná na Uniswap a LBank, pričom analytici predpovedajú, že hodnoty v roku 2023, keď sa situácia na trhu zlepší, prudko vzrastú.

Nezávislé hodnotiace stránky CoinCodex.com a CryptoPresale.com zaradili IMPT medzi jeden z najväčších kryptoprojektov roku 2023.

Investori môžu získať alebo zakúpiť uhlíkové kredity, ktoré potom možno použiť na podporu investícií do stoviek iniciatív a organizácií, ktoré sú prospešné pre životné prostredie a ktoré boli preskúmané a certifikované.

Platforma začala bezprecedentný predpredaj, ktorý zaznamenal investíciu viac ako 20 miliónov dolárov a v súčasnosti je kótovaná na Uniswap a LBank, pričom analytici predpovedajú, že hodnoty v roku 2023, keď sa situácia na trhu zlepší, prudko vzrastú.

Nezávislé hodnotiace stránky CoinCodex.com a CryptoPresale.com zaradili IMPT medzi jeden z najväčších kryptoprojektov roku 2023 a overili sa ďalšie záznamy na BitMart a Changelly Pro, pričom ďalšie sú na ceste.

Investori môžu získať alebo zakúpiť uhlíkové kredity, ktoré potom možno použiť na podporu investícií do stoviek iniciatív a organizácií, ktoré sú prospešné pre životné prostredie a ktoré boli preskúmané a certifikované.

Tamadoge – Nový ekologický projekt reťazca Ethereum

Tamadoge je token ERC-20 vyvinutý v sieti Ethereum, ktorý mal jeden z najlepších spustení v roku 2022 a predpokladá sa, že v roku 2023 bude ďalej rásť. Tamadoge (TAMA) spája potenciál meme meny s hrami, na ktorých zarábate a metaverz v jednom z najdiskutovanejších projektov roka, ktorý má v nadchádzajúcich mesiacoch stále veľký priestor na rast.

Po počiatočnej verejnej ponuke (IEO) v septembri sa token TAMA zvýšil o približne 2 000 % v porovnaní so skorým predpredajom a odvtedy patrí medzi desať najlepších meme mien podľa objemu obchodov.

Napriek cenovým výkyvom počas nepriaznivého trhu sa predpokladá, že Tamadoge v roku 2023 dosiahne veľa významných míľnikov vo svojom pláne, čo by malo znamenať býčí pohyb cien.

TAMA je pôvodný token hry s virtuálnymi domácimi miláčikmi, v ktorej sa používatelia starajú o virtuálneho miláčika s jedinečnými vlastnosťami a silnými stránkami a vychovávajú ho. Týmto spôsobom získate tokeny TAMA.

Niektoré štúdie odhalili, že vlastníctvo domácich zvierat, najmä mačiek a psov, je nepriaznivé pre životné prostredie a táto hra, ktorá spája šialený boom hračiek Tamagotchi s kryptomenami, posúva veci do metaverza a tým znižuje záťaž na životné prostredie a niekto by mohol povedať, že taktiež chráni ozajstných domácich miláčikov pred potencionálnymi príliš zaneprázdnenými či neskúsenými chovateľmi.

Projekt má aj kolekciu NFT prepojenú s hrou, zatiaľ čo dve ďalšie minihry v arkádovom štýle sú vo vývoji, rovnako ako aplikácia rozšírenej reality, ktorá hráčom umožní vziať si svojich digitálnych miláčikov do skutočného sveta a oboznámiť sa s nimi.

Calvaria – Virtuálny svet, ktorý šetrí životné prostredie

Hra s fantasy tematikou posmrtného života ponúkne špičkovú hrateľnosť, najlepšie vizuálne prvky a umelecké diela vo svojej triede. Hlboký a strhujúci príbeh o vesmíre bude podporovaný najväčším kryptoekosystémom v tomto sektore.

Calvaria zbiera finančné prostriedky prostredníctvom predpredaja v rámci prípravy na vydanie ich vlajkovej lode „Duels of Eternity“ v 2. štvrťroku 2023.

Krypto start-up teraz vyzbieral neuveriteľných 2,64 milióna dolárov, pričom zostáva len 15 % predpredajových tokenov. Predaj je v súčasnosti v záverečnej fáze, pričom tokeny RIA sa aktuálne predávajú za 0,325 dolára za kus.

Investori by však mali konať rýchlo, pretože ak premeškajú možnosť získať tokeny v predpredaji, budú musieť počkať, kým budú tokeny kótované na kryptomenových burzách začiatkom roka 2023 a to za vyššiu cenu.

Calvaria dúfa, že zúročí historickú viralitu fyzických kartových hier, ako sú Yu-Gi-Ho a Pokemon, znížením prekážok účasti pre hráčov nepoužívajúcich krypto. Podľa Markets & Markets sa predpokladá, že kryptoherný priemysel vzrastie zo 4,6 miliardy dolárov na 65,7 miliardy dolárov do roku 2027, čo ponecháva veľa možností na významný rozvoj.

Ekológia je tu naozaj v značnej miere odľahčená od nutnosti výroby fyzických produktov, reklamných predmetov a hier samotných, na ktoré sa spotrebovali tony papiera a milióny wattov elektriny. Všetko sa odohráva online a vo virtuálnom svete.

Podľa čoho vybrať vhodnú ekologickú kryptomenu na nákup

Pri výbere tej najlepšej kryptomeny pre investíciu je potrebné sledovať mnoho parametrov. Nižšie uvádzame niekoľko faktorov, ktoré považujeme za dôležité:

Investovanie

Potenciál investícií do zelených kryptomien zahŕňa mnoho faktorov, ako napríklad aktuálnu cenu tokenu a oblasť trhu, v ktorej daný kryptoprojekt pôsobí. Mali by ste sa tiež pozrieť na ciele projektu, čo ho robí jedinečným, problémy, ktoré chce vyriešiť, a tím, ktorý za ním stojí. A keďže trh s kryptomenami je dynamický, buďte pri investovaní opatrní.

Využitie

Vyššie uvedené faktory naznačujú, nakoľko je kryptomena inovatívna, a je vďaka nim možné odhadnúť jej potenciál. Vzhľadom na to, že všetky platformy sa snažia prilákať čoraz viac investorov, je konkurencia naozaj vysoká a stúpa tým aj potenciál jej využitia. Je dôležité sledovať najdôležitejšie ukazovatele a využitie potenciálu platformy a nových nápadov. To sa môže výrazne vyplatiť najmä v predpredaji.

Ekológia

Okrem zoznamu ekologických kryptomien, ktorý sme uviedli vyššie, je dôležité poznamenať, že stále prebieha diskusia o tom, či je ťažba bitcoinov škodlivá pre životné prostredie alebo nie.

Ekologicky škodlivé sú práve ťažba a vysoká spotreba elektrickej energie, ktoré prvotne poškodzujú našu planétu. Pokiaľ vám záleží na ekologických kryptoprojektoch, odporúčame zvoliť platformy nezávislé od ťažby a výroby alebo tie, ktoré majú nižšiu spotrebu elektriny.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!