Držíte kryptomeny na známych burzách? – Toto by ste mali čo najskôr urobiť

Novinky Toto by ste mali urobiť ak držíte kryptomeny
Toto by ste mali urobiť ak držíte kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Mykhaylo_Kozelko/Godlikeart
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Minulý rok sa niesol v kryptomenovom svete v negatívnej nálade. Zásadným problémom boli centralizované burzy a spoločnosti, ktoré ohlásili krach. Držanie kryptomien u centralizovaných spoločností prináša pohodlie na úkor veľkého rizika. Ako predísť všetkým rizikám a chrániť sa v kryptomenovom svete?

Mnohých investorov minulý rok, ešte viac ako pokles cien kryptomien, negatívne poznačili pády veľkých spoločností. Aj Slováci mali značné sumy peňazí v platformách FTX a Celsius, ktoré dokonca aj niektoré platformy a magazíny na Slovensku hlasne podporovali. Držanie kryptomien na centralizovaných burzách je snáď najväčší problém súčasnosti v kryptomenovom svete.

Ako sa vyhnúť základným chybám?

V prvom rade by ste si vždy mali skontrolovať, koľko peňazí a na akých burzách vlastníte. Je lepšie investovať napr. 60 eur do hardvérovej peňaženky, ako riskovať, že počas jednej hodiny prídete o stovky, prípadne tisícky eur. Obzvlášť veľkú váhu by ste mali dávať bezpečnosti držania kryptomien na burze, ak držíte objem rádovo v desiatkach tisíc eur. V tomto prípade by nikomu nemalo robiť problém, zobrať zlomok celého investičného účtu a investovať do toho úplne najzákladnejšieho, a to bezpečnosti.

Je už jedno, akú hardvérovú peňaženku si vyberiete. Poznáme 2 známych výrobcov, Ledger a Trezor. U oboch cena začína od približne 60 eur. Samozrejme, pre väčší komfort si môžete kúpiť aj drahšie zariadenie, ale vždy vám bude postačovať napríklad Ledger S.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo ak obchodujete na burze?

Ak obchodujete na burze, tak kolaterál rovnako môžete držať mimo burzy a obchodovať iba so zvyšným napríklad 10 %-ným objemom, ktorý aktívne používate. V prípade komplikovanejších obchodných systémov, ako grid, môžete naraz obchodovať napríklad na 5 burzách a rozložiť riziko. Ak by jedna z nich spadla, tak stále väčšina kapitálu vám zostane.

Druhá možnosť je presunúť sa na decentralizované futures alebo spot burzy. Napríklad veľký rozmach posledné mesiace zažíva dYdX.

Prečítaj si aj: Držitelia bitcoinu v roku 2023 podľa týchto údajov zbohatnú

Catslap PC banerWallstreetpepe ICO mobil baner
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.