Dolár vs. Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Varga Jozsef Zoltan

Minulý týždeň zaznamenal menový index amerického dolára (DXY) priamy pokles. Za niekoľko dní index spadol o 2,30 %. Po prekonaní hodnoty 97 prvýkrát za viac ako rok sa DXY stretol s pevným odporom a teraz je späť pod 95,7. Po krátkom poklese v polovici januára to predstavuje najnižšiu úroveň od polovice novembra, čo je podobný scenár ako zažil Bitcoin, keď dosahoval svoje súčasné historické maximum – 69 000 dolárov.

Bitcoin tradične nepriamo koreluje s DXY a akýkoľvek prudký návrat smerom nahor by mohol ľahko podkopať cenovú silu.

DXY denný graf
DXY denný graf. Zdroj: TradingView

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – FED vyvoláva býčí sentiment na trhu s Bitcoinom – stúpnu sadzby iba mierne?

Dolár klesá, Bitcoin rastie

Zdá sa, že DXY chce v krátkodobej korekcii pokračovať. Podobný scenár predpovedal aj twitterový analytik a trader Michaël van de Poppe. Ten poznamenal, že Európska centrálna banka sa zdržiava zvyšovania úrokových sadzieb.

Išlo by o dobrý signál pre bitcoiny a ostatné rizikové aktíva, ak by DXY vykazoval väčšiu slabosť. Je teda možné, že ak bude korekcia dolárového indexu pokračovať, tak Bitcoin bude pokračovať v raste.

Mohlo by ťa zaujímať – Údaje o derivátoch signalizujú zmenu sentimentu a zvrátenie trendu BTC