DOGE útočí! Dogecoin vystrelil o 23% a má 3. najaktívnejšie subreddit fórum

Kategorie: Novinky
DOGE

Kryptomena Dogecoin sa opäť zobúdza. Niekto si možno myslel, že po januárovom a februárovom rallye už nebude mať ďalšiu silu na rast, ale podceňovať Elona Muska sa nevyplatí. DOGE dnes opäť stúpa. Z ceny 0,054 USD v priebehu dvoch hodín vystrelil až na $0,07, čím prekonal marcové maximum. Avšak teraz sa už vracia späť a obchoduje sa na cene 0,06 USD.

Dogecoin

Dogecoin

Dogecoin komunita je v poslednej dobe veľmi aktívna

Za túto pumpu pravdepodobne môžeme poďakovať Dogecoin komunite, ktorá sa zhromažďuje na Reddite a je neuveriteľne aktívna. r/Dogecoin je posledný týždeň tretí najaktívnejší kryptomenový subreddit. Viac príspevkov sme zaznamenali iba na fórach r/Cryptocurrency a r/Bitcoin. Informovala o tom výskumníčka spoločnosti Messari Mira Chrisanto.

r/Dogecoin je zároveň druhá najaktívnejšia skupina zameraná na jedinú kryptomenu. Za posledných sedem dní tam bolo vytvorených 33 822 komentárov.

Pre porovnanie, r/Bitcoin mal 48 757 komentárov a skupina zameraná všeobecne na kryptomeny,  r/Cryptocurrency, mala 219 000 komentárov.

Dogecoin môžete nakupovať na burze Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Vytvorte si tam účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Aktivita na fórach jednotlivých kryptomien nie je dobrý indikátor

Na štvrtom mieste je Cardano subreddit s 15 735 komentármi a r/BTC skupina zameraná na Bitcoin Cash s necelými 10 000 komentármi.

Komunita okolo druhej najväčšej kryptomeny Ethereum, v poslednej dobe prechádza krízou. Vysoké poplatky za transakcie v sieti mnohých donútili prejsť ku konkurencii. Možno aj preto je Cardano subreddit v poslednej dobe taký aktívny.

Historicky však sentiment na trhu s kryptomenami nie je dobrý indikátor. Cena Etherea momentálne stúpa a prvýkrát od februára prekonala 1900 dolárov. 40-dňové maximum je na cene 1965 dolárov a je možné, že ether čoskoro prekoná aj dve tisícky.

O aktuálnom dianí v Ethereum komunite sa viac dočítate tu:

Vitalik sa prepočítal – Optimism rollupy oddialené, 100x zrýchlenie Etherea až v júli