Dobrá správa pre motoristov – benzín aj nafta zlacneli
Dobrá správa pre motoristov – benzín aj nafta zlacneli. Zdroj: shutterstock.com/Michaelvbg

Štatistický úrad dnes informoval o stave cien pohonných látok za 28. týždeň v roku. Dobrou správou pre motoristov je, že ceny benzínu aj nafty sa tento týždeň znížili.

Benzín aj nafta zlacneli

Benzín aj nafta druhý týždeň zlacneli. Príčinou je pokles ceny ropy na svetových trhoch. Ropa klesá, pretože existujú obavy z recesie a ekonomickej nestability, čo sa prejavuje v poklese. Názory analytikov na to, či ide len o krátkodobý pokles, sa rôznia.

Na Slovensku sa znížila cena benzínu natural 95 o 1,52 % (0,029 eur), naturalu 98 klesol o 1,28 % (0,027 eur), nafta o 0,26 % (0,005 eur). Tento týždeň sme však zaznamenali aj nárast, a to cien LPG, ktoré narástlo o 0,22 % (0,002 eur) a CNG, ktoré stúplo o 1,52 % (0,030 eur). Ceny LNG sa nezmenili.

Medzitým dnes cena ropy na ázijských trhoch narástla. Situácia na trhoch je do veľkej miery nestabilná, keďže existuje viacero faktorov, ktoré môžu spôsobiť cenové turbulencie. Predovšetkým je to negatívna ekonomická situácia, vojna na Ukrajine, nové ohniska nákaz COVID-19 a budúcotýždňové zasadnutie Fedu.

Situácia v ekonomickej oblasti je stále negatívna, ale stále máme štrukturálny nedostatok pohotovej ropy a to znamená, že fyzickí kupujúci budú podporovať poklesy s vedomím neistoty, čo nás čaká na geopolitickom fronte,“ povedal Stephen Innes, riadiaci partner spoločnosti SPI Asset Management, ktorého cituje agentúra Reuters.

Čítaj ďalej: Dve akcie, ktoré vynášajú stabilné zisky v dlhodobom horizonte

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance