Ďalšia veľká firma ohlásila masové prepúšťanie. Prácu stratia tisícky ľudí

  • Európsky výrobca softvéru oznámil svoje plány reorganizácie firmy.
  • V najbližšom období zruší tisíce pracovných miest.
Novinky Spoločnosť SAP oznámila prepúšťanie
Spoločnosť SAP oznámila prepúšťanie. Zdroj: shutterstock.com/fizkes
BITmarkets BITmarkets

Výrobca softvéru SAP plánuje v rámci ohláseného reorganizačného programu zrušiť v Nemecku až 2 600 pracovných miest. Číslo, ktoré zverejnil denník Handelsblatt, hovorca spoločnosti v sobotu (6. 4.) nepotvrdil. Doteraz sa spomínalo len približne 8 000 pozícií. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

SAP začal v januári program reštrukturalizácie s cieľom zamerať sa na strategické oblasti rastu, ako je napríklad umelá inteligencia, uviedol hovorca.

Táto reštrukturalizácia sa týka 8 000 pracovných miest. K dotknutým zamestnancom pristupujeme s maximálnou starostlivosťou a empatiou, okrem iného im ponúkame interné pracovné alternatívy alebo dobrovoľnícke programy.

Väčšina dotknutých zamestnancov podľa neho dostane informácie v najbližších týždňoch.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Do roku 2025 prepúšťanie zasiahne tisíce ľudí

Handelsblatt sa odvolával na interný e-mail európskej zamestnaneckej rady SAP, podľa ktorého vraj koncern plánuje rušenie pracovných miest aj v iných krajinách. V rámci pôsobnosti európskej zamestnaneckej rady by malo ísť celkovo o približne 4 100 pozícií.

Hovorca SAP uviedol, že najväčší európsky výrobca softvéru plánuje ukončiť proces reštrukturalizácie vo všetkých krajinách do konca prvého štvrťroka 2025. „Zároveň budeme pokračovať v investíciách do kľúčových oblastí rastu a očakávame, že rok 2024 ukončíme so stabilným počtom zamestnancov,” uzavrel.

Prečítajte si aj: Biedronka dostala astronomickú pokutu. Klamala zákazníkov