Curaizon: Medicínske adherenčné dáta celosvetovo zmenia poskytovanie zdravotnej starostlivosti

BITmarkets BITmarkets

Pri správnom použití môžu dáta o pacientoch znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť pomocou znižovania odpadu, zlepšovania kvality života pacientov, a nakoniec aj záchranou životov. Medicínske adherenčné dáta môžu zájsť v kombinácii s údajmi o pacientoch ešte ďalej a zlepšiť tak pacientovu skúsenosť a spokojnosť a zároveň zvýšiť bezpečnosť a použiteľnosť. Zlepšovanie kvality dát a analýza môžu byť účinné v oblastiach ako prediktívna medicína, riadenie vzťahov s pacientmi, manažment zdravotnej starostlivosti a meranie účinnosti určitých liečob.

Disclaimer: Tento článok nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Ak by ste sa rozhodli investovať do uvedenej kryptomeny, majte na pamäti, že ďalší research z vašej strany je nevyhnutný.

Odhaduje sa, že iba 50 % pacientov na celom svete dodržiava predpísanú liečbu, z toho viac ako 50% návštev lekára, viac ako 40 % dlhodobých liečob a viac ako 40 % hospitalizácií. Celosvetové náklady pre nedodržiavanie liečby činia viac ako 700 miliárd USD ročne – toto číslo sa každým rokom zvyšuje o 13 %. Samozrejme, docielenie toho, aby väčšie množstvo pacientov dodržiavalo predpísanú liečbu je dôležité pre zlepšenie poskytovania zdravotnej starostlivosti a kvality výsledkov. Národní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti pri tom môžu efektívne využívať svoje zdroje, znížiť množstvo odpadu a poskytnúť kvalitné výsledky založené na najlepších skúsenostiach.

Vplyv GDPR

Nedávne správy v médiách a legislatívne zmeny vyhnali osobné dáta na výslnie implementáciou štandardov General Data Protection Regulation (GDPR) v Európe. Ustanovujú, že všetci občania EU majú právo vedieť, aké súkromnú údaje o nich sú uchovávané a dávajú im možnosť kontroly ich používania. Jedným zo spôsobov obídenia tohto dátového hlavolamu je používanie štandardizovaných a anonymných datasetov. Curaizon, priekopník v technológiách medicínskej adherencie, vyvinul CuraData, riešenie, ktoré anonymizuje osobné údaje pacientov. Tie potom môžu použiť poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, medicínske výskumné centrá a farmaceutické spoločnosti.

Adherenčné datasety CuraData

S použitím strojového učenia a AI (umelá inteligencia) technológií generuje platforma CuraData adherenčné datasety. Tie sú založené na anonymizovaných „veľkých” dátach a používajú ich technológie na end-to-end integráciu, spoluprácu medzi rôznymi hráčmi v zdravotníckom sektore a predikatívnemu modelingu účinnosti rôznych liekov. Ich adherenčná technológia pomôže tiež s lepším porozumením účinnosti liekov, znižovaním nákladov na medicínsky výskum a vývoj, a zároveň zvýši konkurenciu vo farmaceutickom sektore. Údaje Curaizon sú uchovávané vo vhodne umiestnenom cloude, s oprávneniami a ukazovateľmi, ktoré kontrolujú dáta na blockchaine. Tým sa zabezpečuje bezpečnosť, transparentnosť a nemeniteľnosť lekárskych záznamov, pretože prístup je obmedzený príslušnými pravidlami a skladovacími bodmi v ekosystéme. Platforma CuraData bude rozmiestnená prostredníctvom národných zdravotníctiev a čím viac dát budú pacienti a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti dodávať, tým bude lepšia kvalita a funkčnosť datasetov.

Napríklad, doktori a praktickí lekári získajú hodnotné rady a tipy ohľadom nedostatkov existujúcich liečob prostredníctvom spätnej väzby od pacientov. Informácie o nedodržiavaní liečby v reálnom čase im pomôžu s porozumením komplikácií, ktoré môžu byť spojené s formou konkrétneho lieku alebo liečby. Následne môžu zadať spätnú väzbu do systému, aby tak poskytli tú najlepšiu starostlivosť. Dátoví experti, akademici a výskumníci vo farmaceutických spoločnostiach môžu do platformy CuraData preklopiť svoje vlastné údaje, čím poskytujú unikátne rady a tipy a ďalej tento ekosystém vyvíjajú.

Nepriama spolupráca a zdieľanie informácií medzi všetkými stranami pomôžu so znižovaním nákladov a odpadu v oblastiach zdravotnej starostlivosti a medicínskeho výskumu. Pri správnom použití môže pokročilá analýza adherenčných údajov zvýšiť účinnosť a kvalitu národných zdravotníctiev, z čoho budú benefitovať aj pacienti, aj poskytovatelia.

ICO

Curaizon ponúka potenciálnym partnerom možnosť kúpy ich technológie prostredníctvom prvotnej ponuky mincí (ICO). Tokeny so skratkou CTKN umožňujú držiteľom prístup do unikátnej platformy CuraData. Do týchto datasetov neexistuje žiadna iná možnosť vstupu a všetko je zaznamenávané do blockchainu v reálnom čase. Verejný predaj tokenov začal 8. júna 2018.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.