Ripple CTO David Schwarts a XRP token
Ripple CTO David Schwarts a XRP token
  • Komunita okolo spoločnosti Ripple už roky očakáva, že banky začnú používať XRP.
  • Realita je však iná a investori sú znechutení
  • XRP je najhoršou kryptomenou z TOP 20 coinov
  • CTO Ripplu sa pokúsil vysvetliť tento neúspech

Náš názor na Ripple a XRP je od vzniku tohto webu stále rovnaký. Schytali sme zaň síce množstvo hejtu a nepríjemných komentárov, no rok čo rok sa stále viac ukazuje, že máme pravdu. Ripple je skvelá a inovatívna firma ktorá má obrovskú šancu preniknúť do uzatvoreného a konzervtívneho bankového priestoru. XRP je bezodná pokladnica, z ktorej Ripple neustále vyberá prostriedky na vývoj a marketing.

Vzostup firmy Ripple a pád tokenu XRP

A je to vidieť aj na grafe ceny XRP. Od januára 2018 sledujeme jasný a dlhodobý downtrend bez akéhokoľvek náznaku že by sa to malo zmeniť. Séria nižších maxím a miním je spôsobená faktom, že Ripple na trh neustále dumpuje XRP v hodnote desiatok miliónov dolárov a neplánuje s tým prestať. Preto je XRP absolútne mizerná dlhodobá investícia a už ani povestné pumpy tohto tokenu nestoja za veľa.

Token XRP na weekly grafe uzavretý v klesajúcom kanále
Token XRP na weekly grafe uzavretý v klesajúcom kanále

Ukazuje sa, že banky o XRP nemajú záujem, nechcú ho nakupovať, predávať, ani používať na transakcie. Spoločnosť Ripple nakoniec XRP odstránila zo všetkých perspektívnych produktov. Úspech našla hlavne v Ázii, no XRP z toho nijakým spôsobom nebenefituje.

Viac sa o problémoch s XRP dočítate tu: Pravda o tokene XRP, ktorú nechcete počuť

CTO spoločnosti Ripple na Twitteri diskutuje o neúspechu XRP

Komunita okolo Ripplu má v tokene XRP investované stovky miliónov dolárov a domáha sa odpovedí. CTO David Schwartz sa preto rozhodol na Twitteri diskutovať o dôvodoch tohto neúspechu.

Člen komunity jonperez.crypto sa opýtal, prečo banky stále váhajú s použitím XRP ako mostu na rýchlejšie spracovávanie transakcií, keď na to neexistuje žiadny dobrý dôvod. Je možné, že sa banky dohodli a koordinujú opozíciu voči tejto technológii?

Davidova odpoveď má dve časti. Spomína kombináciu prekážok, ktoré spôsobili slabú adopciu XRP bankovými inštitúciami. Neistota a chýbajúce regulácie sú prvým dôvodom prečo na bankám nechce ísť do XRP. To by sa však mohlo čoskoro zmeniť, keďže EÚ sa chystá kompletne zregulovať kryptosektor. Prvú časť nášho seriálu o chystaných reguláciách nájdete tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Európa kompletne reguluje kryptomeny – už vieme, čo môžeme čakať

David tiež spomenul strach z pomsty od existujúcich partnerov. Tí samozrejme nebudú šťastní, ak sa v bankovom sektore objaví inovatívna spoločnosť s kvalitnými produktami.

Ďalším problémom je fakt, že banky nechcú používať produkt, ktorý je vo vývoji. Aj keby spoločnosť Ripple konečne dokončila svoje riešenie pre banky a ponúkla ho svojím partnerom, adopcia bude pomalá, pretože začínajú prakticky od nuly. Momentum sa v bankovom priestore naberá veľmi ťažko.

Myslíte si, že token XRP ešte spraví comeback a odmení dlhodobých investorov?

View Results

Loading ... Loading ...

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Samouelov Kritik

Samuel je známy hater XRP. Už len to neobjektívne citujem: “XRP je najhoršou kryptomenou z TOP 20 coinov” na základe akých kritérii? Funguje ako má nemá žiadne technické problémy a má aj adopciu viď Mexiko/USA. To, že nespĺňa nejaké očakávania Samuela to je iba jeho problém. Veď nech porovná technickú stránku napr. XRP a BTC. To nespraví iba preto, že vie, že XRP by vyšlo z toho lepšie. Ide mu iba o peniaze aj keby mal zavádzať čitateľa. A prečo neinformuje o tom, že od 12 decembra získa XRP možnosť mať smart kontrakty cez Flare?

Samouelov Kritik

No schválne Samuel. Porovnaj BTC a XRP a pekne všetko podlož dôveryhodnými zdrojmi samozrejme myslím technickú stránku veci. Som zvedavý ako sa vyhovoríš. A nie, nie sú to žiadne jablká s telefónmi. Kľudne si kúp túto knihu prečítaj ju a môžeš argumentovať alebo napísať článok. Som zvedavý. Kniha odkaz: https://www.martinus.sk/?uItem=770321
A čo sa týka ceny. Nevidím tam žiadne sklamanie. To by bolo iba v prípade, že by XRP ako také prestalo celkovo fungovať a prepadlo by sa na dno. Stále ho vidím na top priečkach rok čo rok. Uvidíme keď budeš širšia adopcia čo sa bude diať.

neo

XRP a Ether boli masívne propagované ako najlepšie alty a super investícia … aj na tomto portály. A nám dôverčivým zostali len oči pre plač…