Cross Staking chráni kryptoinvestorov pred medvedím trhom

PR články Cross staking
Cross staking, zdroj: shutterstock.com/rzoze19
BitmarketsBitmarkets

PR správa spoločnosti Cross Staking

Cross Staking, riešenie pasívneho príjmu novej generácie, pomáha retailovým investorom zlúčiť príležitosti, ktoré prinášajú blockchainy Proof-of-Stake (PoS) a Proof-of-Work (PoW). Protokol Cross Staking umožňuje držiteľom kryptomien s rôznymi úrovňami znalostí blockchainu generovať pasívny príjem zo svojho bohatstva.

Predstavujeme staking mincí PoW: čo je nové v Cross Staking?

Proof-of-Work a Proof-of-Stake sú dva najbežnejšie typy konsenzu v segmente webu 3.0. Pri Proof-of-Work účastníci siete (ťažiari) zaručujú jeho integritu svojím výpočtovým výkonom. Ich počítače generujú hashe a algoritmus ich za toto úsilie odmeňuje mincami.

Naopak, v systémoch Proof-of-Stake účastníci siete vkladajú svoje aktíva na podporu toho či onoho sieťového validátora. Za to dostávajú pravidelné bonusy, takzvané „staking rewards”. Staking v takýchto systémoch sa môže realizovať buď priamo, alebo prostredníctvom poskytovateľov stakingov.

Hoci má staking oproti ťažbe z maloobchodného hľadiska viacero výhod (nízka vstupná bariéra, nie je potrebné sofistikované vybavenie a jedinečné odborné znalosti a podobne), najväčšie kryptomeny, Bitcoin a Ethereum, nie je možné stakovať, pretože sú základom Proof-of-Work blockchainov. Tak vznikol koncept krížového stakingu.

Prostredníctvom excentrickej vlastnej infraštruktúry sidechainu umožňuje platforma Cross Staking retailovým používateľom stávkovať mince PoW s cieľom získať pravidelné výnosy. Technicky toto riešenie funguje ako protokol druhej vrstvy.

Vybraný poskytovateľ stakingov spustí účelovo vytvorený sidechain založený na vylepšenom konsenze Proof-of-Stake a prepojí ho prostredníctvom obojsmerného spojenia so základným blockchainom konsenzu Proof-of-Work. Výsledkom je, že toto dvojdielne riešenie možno použiť na staking hlavných Proof-of-Work mincí.

Podľa odhadov vynálezcov Cross Stakingu z kryptografického laboratória Matrix Network toto riešenie funguje s výnosmi 0,5 % až 1,5 % denne. Oproti bankovým fiatovým vkladom funguje so stabilným APY a môže dosahovať ročný výnos 200 % až 540 %.

Vyberte si najpokročilejšieho poskytovateľa kryptomenového stakingu pre lepšie výnosy.
Okrem stakingu aktív PoW možno túto infraštruktúru použiť na škálovanie blokových reťazcov Proof-of-Work, ktoré sú známe svojou nízkou šírkou transakčného pásma. Napríklad Bitcoin spracuje 3 transakcie za sekundu, zatiaľ čo TPS Etherea je 15 a moderné Proof-of-Stake blockchainy dokážu spracovať tisíce transakcií za sekundu.

Technicky sa staking PoW mincí realizuje prostredníctvom infraštruktúry tretích strán poskytovateľmi stakingu. V súčasnosti Cross Staking spolupracuje s dvoma z nich, Prime Stake a Oreol Staking.

Oreol Staking je najväčším z nich: jeho čistý objem zablokovaných aktív presiahol 116 miliónov USD, zatiaľ čo súhrnná suma odmien vyplatených klientom presiahla 50 miliónov USD. Služby využíva viac ako 14 000 klientov na celom svete. Oreol Staking pracuje s bitcoinmi, BNBs, LTC, XRP, Dash, ETH a ERC-20 verziami amerického dolárového stablecoinu Tether (USDT).

Prime Stake zhromaždil aktíva v hodnote viac ako 72 miliónov USD od stakerov z rôznych krajín. Svojim klientom vyplatila spoločnosť viac ako 29 miliónov USD. Jej priemerný vklad predstavuje ekvivalent viac ako 8 600 USD. Podporuje celý zásobník mincí pridaných Oreol Staking, ale akceptuje aj verziu USDT TRC-20 (založenú na blockchaine Tron). Platforma má na TrustPilot hodnotenie 4,9/5 a ponúka špeciálny modul pre prémiových stakerov s vkladmi nad 200 000 USD.

Ako flexibilné a intuitívne riešenie môže byť Cross Staking rozumnou stávkou pre medvedí trh. Odmeny môžu zmierniť straty spôsobené výkyvmi cien počas období zvýšenej volatility, ktorých sme dnes svedkami.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk.

txbSolaxy mobil banner