Čo zapríčinilo výrazný rast Ripple?

Kategorie: Novinky
Čo zapríčinilo výrazný rast Ripple?
Čo zapríčinilo výrazný rast Ripple? Zdroj: shutterstock.com/Paparacy

V čase písania tohto článku môžeme na coinmarketcape sledovať, že sa takmer všetky kryptomeny postupne ale isto spamätávajú z januárovej a februárovej korekcie. Ak by sme sa však vyslovene pozreli iba na TOP 50, zistíme, že za posledných 24h sa žiadnej z kryptomien nedarí tak ako Ripple. Prečo je to tak?

Vzostup Ripple

Za posledných 24 hodín Ripple narástol z 0,9 dolára na 1,06 dolára, čo predstavuje rast viac ako 15%. Pre držiteľov tejto meny je to pozitívna správa aj keď od ATH (all time high – maximálnej ceny) to má poriadne ďaleko. V januári sa XRP obchodoval až za 3,83 dolára, aby následne počas dvoch mesiacov spadol až na 0,58 dolára.

Čo zapríčinilo aktuálny rast?

Pre držiteľov XRP rovnako ako pre všetkých fanúšikov, ktorí sledujú vývoj tejto kryptomeny, rast určite nemôže byť prekvapujúci. Ripple totiž v poslednom období vydáva samé pozitívne správy.

RippleNet, sieť zaoberajúca sa uskutočňovaním finančných transakcií, padol do oka jednej z najväčších bánk v Južnej Amerike. Itaú Unibanco, najväčšia súkromná banka v Brazílií a najväčšia banka podľa trhovej kapitalizácie v Latinskej Amerike, jasne vyjadrila svoj záujem o RippleNet.

Itaú Unibanco nie je ani zďaleka jediná banka, ktorá vyjadrila svoj záujem o tretiu najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie. Rovnako tak učinili aj IndusInd, popredná banka v Indii alebo InstaReM, singapurský poskytovateľ finančných služieb.

Ďalšie významné dohody pre Ripple

Navyše, v polovici februára XRP uzavrel dohodu s centrálnou bankou Saudskej Arábie, ktorej pomôže poskytovať medzištátne prevody pomocou blockchainu. V rovnakom čase Ripple uzavrel spoluprácu s Western Union, ktorý je celosvetovým gigantom v oblasti platieb. Udajne sa Western Union má zaujímať o využitie xRapid technológie.

Zhruba v rovnakom čase sa Ripple dohodol na spolupráci s jednou z popredných búrz v Spojených Arabských Emirátoch. CEO danej burzy sa vyjadril nasledovne:

„Začlenenie blockchain technológie, ktorú Ripple ponúka, pomôže najmä naším zákazníkom. Rýchle osvojenie tejto technológie môže byť pre budúcnosť kľúčové, pretože nám môže poskytnúť značnú výhodu oproti našej konkurencii. Bude to tak najmä vďaka rýchlejším a lacnejším transakciám, ktoré nám Ripple poskytne.“

Záver

Ako sa dalo predpokladať, XRP získava na popularite najmä medzi bankami. Mnoho ľudí z kryptosveta je však stále presvedčených o tom, že Ripple nespĺňa kritériá kryptomeny, a že jeho centralizácia prinesie kryptosvetu viac problémov ako úžitku.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
bitcoinist.com