Číslo, z ktorého sa vám zatočí hlava. To sú zisky kryptoburzy Coinbase

Novinky Coinbase dosiahla za kvartál zisk vyše pol miliardy
Coinbase dosiahla za kvartál zisk vyše pol miliardy. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin/fortune.com
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Keď sa v deväťdesiatych rokoch minulého storočia začal šíriť internet a online priestor začínal poskytovať prvé príležitosti, preklopil sa svet informácií do novej dimenzie. Dnes, o 30 rokov neskôr, prichádza nová éra. Generálny riaditeľ kryptoburzy Coinbase, Brian Armstrong to naznačil pri oznamovaní výsledkov spoločnosti za tretí kvartál 2023. Ako informuje Dailyhodl, on-chain sa podľa Armstronga môže stať novým online-om a kryptomenové spoločnosti sa môžu stať novými gigantmi meniacimi milióny životov.

Pol miliardový zisk pre Coinbase a vízia nového sveta

Kryptomenová spoločnosť Coinbase, ktorá je druhou najväčšou kryptoburzou po Binance, a ktorá svoje aktivity rozširuje z USA do celého sveta, zaznamenala v treťom kvartáli extrémne zisky. Ako uviedol Armstrong, zisk vysoko prekonal očakávania a uzavrel sa na hodnote 674 148 000 dolárov, čo je nárast o viac ako 14 % v porovnaní s minulým rokom. Z tohto čísla plynie významný pozitívny pohľad na budúcnosť kryptografického odvetvia.

„On-chain je nový online. Internet bol a je technológiou, ktorá zmenila spôsob komunikácie, podnikania a sociálnej interakcie. Odbúral bariéry, demokratizoval prístup k informáciám a umožnil všeobecnú dostupnosť vedomostí. Blockchain a kryptografické technológie dnes robia to isté s opätovnou decentralizáciou webu a zavedením nového stavebného prvku: vlastníctva. Namiesto toho, aby ste na tradičnom internete len čítali a písali, na reťazci teraz môžete čítať, písať a vlastniť.

On-chain je o digitálnych aktívach, širšom prístupe k finančným službám, a dokonca mení spôsob, akým premýšľame o identite, správe, umeleckých dielach a nefinančných službách,” povedal s nadšením Armstrong. Podobné nadšenie zdieľajú zrejme aj akcionári, keďže akcie Coinbase zaznamenali za posledných 6 dní nárast o viac ako 12 %.

Kryptomenová burza Coinbase extrémne rastie

Kryptomenová burza Coinbase extrémne rastie. Zdroj: shutterstock.com/rarrarorro/cnbc.com

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Aká je budúcnosť kryptomien?

Pozrime sa v krátkosti na fakty, na ktoré narážal vo svojej reči Brian Armstrong a prečo vidí v kryptopriestore a on-chaine novú, lepšiu budúcnosť.

Medzi hlavné výhody kryptomien patrí ich anonymita, transparentnosť a nemennosť, vďaka blockchainu, na ktorom sa transakcie spracúvajú. Peer-to-peer (P2P) transakcie bez potreby sprostredkovateľskej strany sú taktiež významným plusom. Taktiež digitálne aktíva reálne umožňujú platobne spájať celý svet bez akýchkoľvek hraníc. Môžu najmä v rozvojových a chudobných krajinách slúžiť ako nástroj na boj proti chudobe a inflácii. Taktiež sú nápomocné osobám, ktoré nemajú prístup ku fiat peniazom z akýchkoľvek dôvodov.

Budúcnosť digitálnych aktív stojí najmä na pilieroch všeobecnej digitalizácie sveta. Integrácia blockchainu do tradičných finančných systémov a jeho aplikácia do rutinných denných platieb miliárd ľudí je otázkou blízkej budúcnosti. Blockchain prinesie maximálnu transparentnosť a zníži možnosti nelegálnych zásahov do finančných procesov.

Ďalším dôležitým prvkom, o ktorom sme opakovane informovali, je zavedenie regulácií kryptomien po celom svete, ktoré majú zamedziť činnostiam podvodníkov a teroristov financovaných práve cez kryptomeny. Nastavením jasných pravidiel sa taktiež zvýši prílev inštitucionálnych investorov, ktorí ešte viac spopularizujú odvetvie digitálnych aktív pre každého človeka.

Mohlo by vás zaujímať: Altcoiny sú trhom, kde za pár minút urobíš z 10 000 dolárov 500 000 dolárov, hovorí kryptomilionár