Čínska stavebná banka spustila prvú online wallet pre štátne meny!

0

Jedna z najväčších čínskych bánk oznámila spustenie prvej čínskej online wallet, ktorá bude podporovať čisto digitálne meny. Skúšobný test trval niekoľko hodín. Potom banka z neznámych dôvodov opäť uzamkla prístup na túto peňaženku. O čo vlastne išlo?

Prvá online wallet bola oficiálne spustená!

Čínska stavebná banka (CCB) je vôbec prvá štátna banka na svete, ktorá počas niekoľkých hodín otestovala internetovú peňaženku pre digitálne meny. Už v minulosti sme informovali, že čínska vláda pracuje na vývoji digitálneho jüanu. Zdá sa, že nezavádzali a skutočne už čoskoro uvidíme vôbec prvú online menu, ktorú bude vydávať, regulovať a spravovať nejaký štát.

Prečítaj si aj: ANALÝZA – Litecoin stále veľmi lacný – Je čas nakupovať alebo pôjde ešte nižšie?

Na čo slúži online wallet?

V priebehu niekoľkých hodín, kedy bolo možné využívať online wallet ju vyskúšalo niekoľko tisíc ľudí. Mohli posielať, prijímať a rozmieňať svoje finančné prostriedky. Online wallet Renminbi okrem toho ponúkla možnosť dobiť si kredit od iného online sprostredkovateľa ako je napríklad VISA, SEPA atď.

Peňaženka každého používateľa má svoje jedinečné identifikačné číslo. Slúži nielen na rozpoznanie o koho vlastne ide, ale plní funkciu podobnú bankovému IBANU. Peňaženku možno spojiť s emailom, telefónnym číslom, bankovou kartou alebo dokonca mobilom. V Číne však nejde o žiadnu novinku. Vo väčšine obchodov sa tam dá zaplatiť len online, napríklad hodinkami, niekto má zase vstavaný čip na ruke, ktorý priloží ku skeneru alebo pomocou rôznych QR kódov.

Možno ťa bude zaujímať: TOP kryptomenové peňaženky pre Bitcoin – Vyberte si tú najlepšiu pre vás.

Novinka, ktorá prináša revolúciu

Univerzálna digitálna wallet nielen že plní funkciu náhrady hotovosti, ale ešte uľahčí možnosti platby v obchode, keďže všetky svoje prostriedky môžete mať na jednom mieste. A to bez ohľadu na to, či ich držíte na bankovom účte, peňaženke alebo online karte.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre