Čína za posledných dvadsať rokov predviedla nevídaný ekonomický rast, postavila desiatky miliónových miest, pritiahla bilióny dolárov zahraničných investorov a v najbližších dekádach sa z tejto krajiny stane najväčšia ekonomika na svete. Za tento nevídaný rast vďačí svojej obrovskej populácii, nerastnému bohatstvu, kultúre, ale aj špinavým trikom, ktoré využíva, na priame a nepriame okrádanie zvyšku sveta.

 Viac info. nájdete v priloženom videu

Čína a nová studená vojna

Čína je totalitný režim. Celú krajinu má pod palcom komunistická strana. Čínsky komunizmus je však iný, než ten sovietsky či severokórejský. Vláda dovoľuje občanom podnikať a profitovať. Čína je dokonca domovom mnohých multimiliardárov. Nesnaží sa riadiť každý aspekt ekonomiky, no o to pevnejšie vo svojich rukách drží to, čo je skutočne dôležité.

Čína je krajinou, ktorá benefituje z otvorenosti západného ekonomického systému a voľného medzinárodného obchodu, no zároveň sa riadi podľa iných pravidiel. Čínske firmy majú voľný prístup do celého sveta, no svet nemá prístup do Číny. Čína nerešpektuje duševné vlastníctvo, základné ľudské práva a slobody, nedovoľuje obchodovať svoju národnú menu na zahraničných zmenárňach, tlačí viac peňazí, než zvyšok sveta a manipuluje všetko, čo sa zmanipulovať dá, aby prosperovala.

A funguje to. Čínska vláda majstrovsky oklamala zvyšok sveta a odštartovala novú studenú vojnu. Vojnu, o ktorej sme donedávna ani nevedeli. Ak chcete vedieť, viac, rozhodne odporúčame pozrieť si priložené video.

Môže vás zaujímať: Číňania využili pandémiu ako zbraň proti USA – Uspejú vo svojom ťažení?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance