Čína obvinila PlusToken scammerov ktorí dva roky dumpovali Bitcoin

0

Čínska polícia obvinila 6 organizátorov PlusToken podvodu

PlusToken bola jedna z najväčších ilegálnych pyramídových hier v histórii. Podľa odhadov títo scammeri okradli ľudí o 5,8 miliardy dolárov, ktoré následne dva roky po každom väčšom raste púšťali na trh – naposledy ešte vo februári 2020 po tom, čo Bitcoin dosiahol 10 500 $.

Šiesti zo 109 obvinených z organizovania a propagovania PlusToken SCAMu už boli obvinení!

Chen Shaofeng, Luu Jianghua, Lu Jianghua, Lu Qinghai, Jin Xinghai, Wang Yin a Zhang Qin boli obvinení z organizovania a vedenia pyramídového podvodu.

Obvinenia prichádzajú mesiac a pol po tom, čo polícia postupne zatkla 27  podozrivých z organizovania podvodu a ďalších 82 kľúčových propagátorov. Hlavného podozrivého organizátora chytili už v máji (a ten potom asi prezradil svojich kolegov).

PlusToken  minulosti „investorom“ sľuboval 10-30% mesačný zisk z investície do PLUS tokenov. Ako to však chodí, po čase začali vznikať problémy s vyťahovaním ziskov a nakoniec sa celá pyramída zrútila.Než sa tak stalo, podvod ľudí okradol o minimálne 200 000 BTC ($2 miliardy), 789 000 ETH ($300 miliónov) a 26 miliónov EOS ($80 miliónov). Celkový lup však bol pravdepodobne podstatne vyšší.

Od zatknutia podozrivých sme nezaznamenali žiadne ďalšie pohyby ukradnutých coinov. Naposledy mince putovali na zmenárne koncom júna. Bitcoin pritom dosiahol tohtoročné maximum v auguste. Zdá sa teda, že čínska polícia bola úspešná. Alebo iba zvyšok podvodníkov ticho čaká, čo sa bude diať?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre