Projekt Cardano čelí kritike
Projekt Cardano čelí kritike. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Čoraz viac investorov začína pochybovať o projekte Cardano. Kritici poukazujú na nedostatočné využitie, ktoré odzrkadľuje na slabom cenovom ohodnotení.

Je Cardano na zlej ceste?

Jeden z partnerov spoločnosti Placeholder, Chris Burniske, tvrdí, že sa projekt Cardano jednoducho zasekol vo vývoji. Burniske predtým pôsobil ako vedúci kryptomenového oddelenia v populárnej spoločnosti ARK Invest. Prečo sa podľa neho cena tokenu ADA nezvyšuje?

Problémom je podľa neho hlavne to, že predstavitelia projektu jednoducho sľubovali viac, ako mohli reálne splniť.

„Podľa mňa predstavitelia ako Charles Hoskinson sľubujú príliš veľa a v konečnom dôsledku očakávam, že držitelia tokenu ADA budú sklamaní.“

Prečítaj si tiež: Top trader: „Skvelá príležitosť na nákup Etherea. V prípade projektu AVAX je možná býčia explózia.“

Jeho vyjadrenia nie sú ničím prekvapivé. Už v minulosti viackrát kritizoval tento projekt. Minulý rok dokonca tvrdil, že sa ADA drží iba vďaka globálnemu hypu. Jeho tvrdenia však boli zverejnené v čase, keď tento blockchain ešte nedisponoval inteligentnými zmluvami.

Ekosystém Cardano má toho ešte veľa pred sebou. Konkurenti majú totiž omnoho rozsiahlejšie ekosystémy. Tento fakt si uvedomuje nielen Hoskinson, ale aj celá komunita. Aktívna je aj nadácia Cardano Foundation, ktorá vo veľkom podporuje projekty budované v tejto sieti. Pred nedávnom bolo ukončené financovanie v rámci programu Project Catalyst.