Chcete investovať do kryptomien? Na webe uspesnynaburze.sk nájdete prehľadný návod

Novinky Chcete investovať do kryptomien?
Chcete investovať do kryptomien?, zdroj: zdroj: shutterstock.com/insta_photos
Okazio PCOkazio mobil

PR správa spoločnosti uspesnynaburze.sk

Kryptomeny patria medzi finančné inštrumenty, do ktorých sa najmä posledné roky vkladajú veľké investičné nádeje. Investovanie je dnes dostupné prakticky pre každého a kryptomeny sú stále lákavé. Ako do nich investovať a sú vôbec vhodný finančný inštrument práve pre vás? To Vám vysvetlí Lukáš Ištvan z webu uspesnynaburze.sk.

Zoznámte sa s kryptomenami

Skôr ako svoje peniaze investujete do kryptomien, je dobré o nich niečo vedieť a tiež pochopiť to, ako fungujú. Ide totiž iba o jeden z mnohých finančných inštrumentov, ktorý môže, ale aj nemusí byť pre vás tým pravým.

Kryptomeny sú digitálne meny, pričom najstaršia a najznámejšia je Bitcoin. Fungovanie kryptomien je založené na technológii blockchain. Technológia blockchain je decentralizovaný systém, ktorý zaznamenáva všetky transakcie, tie sú však anonymné.

Keďže je decentralizovaný, nefiguruje v ňom sprostredkovateľ, teda napríklad banka, a nikto nekontroluje ich hodnotu ani transakcie. Tie sa totiž robia priamo medzi odosielateľom a príjemcom.

Výhody a nevýhody

Výhoda kryptomien spočíva najmä v tom, že ich množstvo je pevne dané, riziko inflácie minimálne. V praxi to znamená, že do obehu sa nemôže dostať väčšie množstvo kryptomien ako bolo na začiatku stanovené.

Kryptomeny majú aj svoje nevýhody, napríklad veľké cenové výkyvy, výnimočné nie sú ani útoky hackerov. Na kryptomenách sa dá zarobiť, ale aj veľa stratiť. Aj v tomto prípade teda platí, že by ste mali investovať s rozumom, čo znamená najmä diverzifikáciu investície.

Ako môžem investovať do kryptomien?

Pre obchodovanie s kryptomenami potrebujete obchodnú platformu, kapitál a chuť sa svojej investícii venovať. Všetko však začína založením obchodného účtu a prvým nákupom kryptomien.

Ako kúpiť kryptomeny?

Kryptomeny môžete nakupovať prostredníctvom online brokerov alebo na kryptoburze. Prehľadné porovnanie najlepších kryptobúrz nájdete tu.

Keď si budete vyberať spoločnosť, cez ktorú budete obchodovať, venujte pozornosť jej obchodnej platforme, poplatkom a snažte sa získať aj informácie o kvalite služieb. Medzi kvalitné a overené platformy patrí eToro, Binance či Coinbase. Na eToro môžete obchodovať s takmer 75 kryptomenami, Binance ponúka približne 600 kryptomien a Coinbase vyše 50.

Keď si vyberiete platformu, musíte si založiť investičný účet. Nejde o nič zložité, stačí vytvoriť prihlasovacie údaje, vyplniť svoje osobné údaje, overiť totožnosť a spraviť vklad peňazí. Nakoniec si budete musieť vybrať kryptomenu, do ktorej investujete. Asi najčastejšie sa investuje do populárnych kryptomien ako Ethereum, Stellar, NEO a, samozrejme, Bitcoin.

Spravte objednávku a bezpečne uložte kryptomeny

Objednávku, resp. nákup alebo predaj zrealizujete cez obchodnú platformu. Zadať môžete dva základné typy objednávok – market objednávku a limitnú objednávku. Pri market objednávke nakupujete a predávate za aktuálnu trhovú cenu. Limitná objednávka vám umožní nastaviť si cenu, za akú chcete kryptomenu kúpiť. Keď sa na túto cenu dostane, objednávka sa aktivuje.

Využívať môžete aj pokročilé obchodné príkazy. Ako s nimi narábať sa dozviete aj na webe Úspešný na burze.

Nakúpené kryptomeny je potrebné bezpečne uložiť. Kryptomenové peňaženky sú vlastne softvér, ktorý uloží kľúče spájajúce vás s blockchainom. Nemáte v nej teda kryptomeny priamo uložené, ale ide skôr o prístup k nim prostredníctvom verejného a súkromného kľúča. Súkromným kľúčom sa rozumie vaše heslo, verejným adresa kryptomien, ktorá je viditeľná pre druhú stranu transakcie.

Existujú pritom dva základné typy peňaženiek: hot wallet a cold wallet. Hot wallet sú peňaženky na zariadeniach s pripojením na internet, cold wallet fungujú offline a často majú podobu USB kľúča.

Celý návod, ako investovať do kryptomien nájdete na webe uspesnynaburze.sk.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk.

txbFreedum fighter mobil