Chceš ťažiť ziskovo? Vytvor si mining laboratórium! Poradíme ti, ako na to

Wallstreetpepe PC banerBitmarkets

Keď sa rozhodnete ťažiť kryptomeny, vynorí sa otázka: „Čo vlastne budem ťažiť?” Ak ťažíte v domácich podmienkach a je to pre vás skôr zábava, väčšinou si vyberiete menu, ktorá sa vám zdá najviac perspektívna a veríte jej. Potom ju začnete ťažiť, nepredávate a čakáte, až jej cena vyrastie.

Toto v priemyselnej ťažbe možné nie je. Hlavný dôvodom je, že nie je možné platiť energiu a čakať, či/až cena danej kryptomeny vzrastie. A ak máte väčšie množstvo strojov, je potrebné vyberať dôkladnejšie, čo budete ťažiť.

Radi vám poradíme, ako si vytvoriť mining laboratórium či ako ziskovo ťažiť. V roku 2020 je ťažba opäť zisková aj v domácnostiach. Zúčastnite sa nášho webinára a zistite viac.

Na stránky sa nespoliehajte, dáta si musíte zadovážiť sami

Existuje niekoľko stránok, ktoré prepočítavajú ziskovosť. Typickým príkladom sú weby coinwarz. com, whattomine. com, coincalculators. io alebo cryptocompare. com/mining. Pokiaľ do všetkých týchto stránok zadáte rovnaké parametre, zistíte, že sa ziskovosť a tržby líšia, a to niekedy aj o viac ako 20%.

Dôvodom je, že každá stránka iným spôsobom prepočítava (odhaduje) ziskovosť podľa aktuálnej obtiažnosti ťažby daných kryptomien a ich ceny. Lenže na ťažbu vo väčšom meradle potrebujete poznať reálne dáta a reálne výsledky, nie odhady.

Chcete vidieť, ako čo najlepšie používať grafické karty, ASIC minery, či ako stavať veľké ťažobné polia? Pozrite si rady odborníkov:

(článok pokračuje pod odkazom)

Hardvér na ťažbu kryptomien – Najlepšie GPU, CPU a ASIC minery na trhu

Výsledky skutočného stavu ťažobného trhu

A presne z tohto dôvodu sme založili ťažobné laboratórium, ktoré nemá za úlohu generovať zisk, ale dávať okamžité a pravdivé výsledky ťažby rôznych kryptomien. Laboratórne stroje idú bez ohľadu na ziskovosť a fungujú ako reálny benchmark trhu. Následné analyzovanie ziskovosti je potom veľmi jednoduché. A práve na základe týchto informácií určíme, čo sa bude ťažiť.

728x90

Prepínanie na najviac ziskovú kryptomenu

Pri prepínaní kryptomien hrá tiež úlohu konkrétne nastavenie jednotlivých zostáv. My máme v súčasnosti v správe prakticky všetky typy kariet vyrobených od roku 2013 a ťažba beží na väčšine vyrobených po roku 2015. Tieto karty majú rôzne nastavenia a výrazne sa líšia.

Kým sa na danom type zostavy spustí ťažba (predovšetkým pri novom algoritme), je nutné najskôr otestovať, aké bude mať presne výsledky, akú spotrebu, či je stabilná atď. Následne je možné prejsť na reálnu ťažbu s väčším množstvom strojov. V opačnom prípade riskujete, že ťažba spadne, vypadne vám polovica farmy alebo výkon a ziskovosť nebude zďaleka zodpovedať očakávaniam.

Duálna ťažba

Pri rastúcich trendoch sa stáva, že je veľmi zaujímavé ťažiť na grafických kartách viac kryptomien naraz. Napríklad duálna ťažba ETH a ZIL. Pri tejto ťažbe ide majoritný výkon do Etherea a drobný výkon do Zilliqa.

Než sa prepnú stroje, je nutné otestovať stabilitu, spočítať zmenu v spotrebe a následne overiť, či je na jednotlivých farmách dostatočná kapacita elektro sústavy pre navýšenie spotreby. Inak riskujete zhodenie hlavného rozvádzača a nutný výjazd zásahového tímu. 

Nevyznáte sa do techniky alebo nemáte čas na vyšperkovanie drahého hardvéru? Nemusíte! Zistite, ako môžete aj vy zarobiť na ťažbe kryptomien bez nutnosti mať doma mining rigy.

Úprava programov/vlastné programy

V neposlednom rade sa stáva, že na najväčších príležitostiach pri ťažbe kryptomien sú dostupné iba polovičné ťažobné programy alebo dôjdete k záveru, že nechcete platiť poplatok za využitie ťažobného softvéru a sami si napíšete ťažobný program.

V tomto okamihu sa vám zíde niekoľko programátorov, ktorí rozumejú danému odboru a majú na čom jednotlivé veci otestovať. Vykonávať tento typ experimentálnej ťažby nemožno na klientskych strojoch a potrebujete mať prístup k viacerým ťažobným zostavám, kde sa nekladie dôraz na maximálnu ziskovosť. Hneď ako máte softvér hotový a pripravený na aplikáciu, vykonáte aktualizáciu na všetkých zostavách a prepnete stroje. 

Naše ťažobné laboratórium predstavuje napr. práve z týchto dôvodov jednu z najväčších pridaných hodnôt, ktorú ponúkame.

Rád by som vás spoločne s naším ťažobným tímom pozval na unikátny webinár o ziskovej ťažbe kryptomien, kde sa dozviete všetko o aktuálnom ťažobnom know-how. TU sa môžete zaregistrovať!

Ing. Michal Bezvoda
Zakladateľ a spolumajiteľ Starmine holdingu
Spolumajiteľ a technický riaditeľ 10x laboratory s.r.o.

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil