Bitcoin analýza
Bitcoin analýza. Zdroj: Shutterstock.com/ViewFinder nilsophon

Bitcoin sa nachádza z technického hľadiska v celoročnej korekčnej štruktúre. V tomto článku sa pozrieme na to, aký pohyb by musel Bitcoin dosiahnuť, aby sa potvrdilo otočenie tohto trendu. Stále totižto platí, že cena môže ísť ešte na nižšie minimum.

Graf nižšie zobrazuje dennú spotovú cenu BTC. Ako vidieť, cena od novembra 2021 nevytvorila ani jedno dlhodobé maximum, ani minimum. Z tohto hľadiska Bitcoin nie je dokonca ani vo fáze akumulácie, resp. nechytá žiadne momentum. Navyše, stále sa mu nepodarilo prekonať rezistenciu, ktorá pozostáva z klesajúcich maxím a je prítomná už celý rok.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin je stále v korekcii

Prvým krokom, ktorý musí Bitcoin zaznamenať, je prekonanie klesajúcej trendovej čiary (biela krivka na grafe). To ale nebude stačiť, pretože chytanie momenta musí byť nasledované objemami a prerazením posledného dlhodobého maxima. Dve kľúčové hodnoty, ktoré je potrebné sledovať, sú 21 500 a 25 000 dolárov.

Ak by sa BTC dostal nad 25 000 dolárov, definitívne by sa potvrdilo otočenie trendu. Cena by totižto za takýchto okolností musela sformovať rastúce dlhodobé minimum aj maximum. Takže do tej doby, aj keď bude Bitcoin rásť, dlhodobá reverzia nebude potvrdená.

Okrem toho, tento rast musí byť podporený objemami na strane kupujúcich. Ako vidieť na grafe vyššie, objemy sú zatiaľ na strane predávajúcich, a to práve počas najväčších prepadov, ako napríklad pri krachu burzy FTX. Predtým sa podobné objemy objavili v júni 2022 a máji 2021.

Napriek tomu, že posledné dni Bitcoin rástol, ani zďaleka to nepotvrdzuje konečné dno. Na potvrdenie dna budeme potrebovať omnoho dlhodobejšiu štruktúru a je potrebné si uvedomiť, že zatiaľ najnižšie minimum bolo vytvorené iba minulý mesiac. Ak Bitcoin prekoná support a spadne na nové nižšie hodnoty, kľúčová hladina 25 000 dolárov sa posunie dole podľa toho, kde sa sformuje ďalšie klesajúce maximum.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin začal po dlhšej dobe rásť, ako dlho si udrží trend? Analýza trhu 03. 12. 2022